Madonieti Daci Dzilnu uz sarunu redakcijā aicināju viņas sabiedriskās aktivitātes dēļ. Jau zināmā laika posmā esmu pamanījusi Daces pieteiktos un organizētos pasākumus gan bērniem, gan vecākiem.
Pirmoreiz Dace par sevi lika runāt vidusskolas laikā, kad Madonas kultūras namā kopā ar citiem vienaudžiem kāpa uz lielās skatuves konkursa „Mis un Misters Madona" pārbaudījumā. Nu viņa uz šo dzīves posmu raugās samērā vienaldzīgi.
– Skaistumkonkursa laiku pati vairs atcerēties nevēlos, – mūsu tikšanās iesākumā uzsvēra Dace Dzilna. – Pagājušajā gadā kā skatītāja devos uz konkursu „Mis un Misters Madona", kas notika Madonas kultūras namā, bet starpbrīdī gāju prom – acīmredzot ir mainījušās manas vērtības un prioritātes. Ārējais skaistums – tas, kā izskaties, – vairs neliekas tik būtiski, būtiskais ir tas, kas tevī ir iekšā.
– Pie kā tad šobrīd kavējas lielākā daļa domu?
– Ne tik sen kopā ar vīru sapratām, ka pastāv Eiropas projekti, kuros varam piedalīties un piesaistīt līdzekļus labu ideju veikšanai. Tā kā bija izsludināts Leader projektu konkurss, no uzņēmuma „Skandibus", kurā strādāju, uzrakstījām projektu, un tas guva apstiprinājumu. Oktobrī pie karjera ezera mums jānodod vieta, kas tiks radīta atpūtai ģimenēm ar bērniem. Tur esam iecerējuši izveidot visu nepieciešamo ģimenes piknikiem – nojumi, ugunskura un telšu vietu. Sabiedrība tik ļoti ir pieradusi pie komforta, ka sapratu – bērniem vajag iedot arī ko citu – dzīvi dabā, klusumā, bez modernajām ierīcēm, iespēju klausīties putnus, skatīties, kas īsti apkārtnē notiek. Pirms kāda brīža biju neformālās apmācībās, kur šo skatījumu īpaši mācīja, un tas deva ierosmi ko līdzīgu pamēģināt pašai. Kad projektu nodosim, mūsu mērķis būs organizēt dažādas aktivitātes, kas popularizē āra dzīvi. Tas gan būs maksas pakalpojums, jo projekta nosacījums ir tāds, lai uzņēmums nedaudz pelnītu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.04.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto