Laikā starp diviem svētku datumiem Madonas mākslas skolu apmeklēja Nacionālās apvienības (NA) Saeimas deputāti Raivis Dzintars, Jānis Dombrava un Romāns Naudiņš.
Apmeklējuma mērķis bija pirmssvētku gaisotnē tikties ar Madonas iedzīvotājiem, kā arī iepazīstināt ar 11. Saeimas paveikto.
Madonas mākslas skolas direktore Marika Zeimule tikšanās ievadā norādīja, ka pati skolas ēka un ar to saistītie notikumi ļoti skaudri atspoguļo mūsu tautas vēsturi.
– To savai ģimenei uzcēla Latvijas armijas pulkvežleitnants Andrejs Kalniņš, ko 1941. gada 14. jūnijā izsūtīja uz Sibīriju, no kurienes viņam nebija lemts atgriezties. Pulkvežleitnanta ģimenes locekļi 1944. gadā, izvairoties no represijām, devās bēgļu gaitās, nonākot ASV. Līdz pat pagājušā gadsimta 90. gadu sākumam ēkā atradās okupācijas spēku kara komisariāts, par ko joprojām gan pašā mājā, gan tās apkārtnē ir palicis daudz liecību. Ideja par to, ka ēkā varētu atvērt mākslas skolu, piederēja gleznotājam un Atmodas laika aktīvistam Jānim Simsonam, kura bojāejas apstākļi joprojām tā arī nav atklāti. 1989. gadā viņš teica skarbus vārdus, runājot par paaudzi, kas uzaugusi bez savas valsts apziņas, bez sava karoga. Šobrīd situācija ir mainījusies, mums ir valsts, varam veidot valstisko apziņu, un mums ir karogs, – sacīja Marika Zeimule.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.11.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto