Lai pārrunātu un apmainītos viedokļiem par Valsts meža dienesta (VMD) gaidāmo funkcionālo un strukturālo optimizāciju, pagājušajā piektdienā Madonas bibliotēkas lasītavā uz tikšanos ar mežinieku auditoriju ieradās zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un ZM Meža departamenta direktors Arvīds Ozols.
"Stars" jau rakstīja, ka pārmaiņas paredz zemkopības ministra Jāņa Dūklava 18. martā parakstītais rīkojums Nr. 45 ar uzdevumu līdz 29. aprīlim sagatavot VMD optimizācijas modeli. Sanāksmē pulcējās Madonas, Sēlijas, Ziemeļaustrumu virsmežniecību darbinieki – virsmežziņi, mežziņi, mežsargi u. c. Jau iepriekš (18. martā) notikušajā sanāksmē Varakļānos mežniecību darbinieki vēstulē lūdza izskaidrot rīkojuma 1.21. punktu "Samazināt lēmumu pieņemšanas kompetences līmeņu (mežsargs, mežzinis, virsmežzinis, ģenerāldirektors) skaitu, mežniecību funkcijas un uzdevumus integrējot virsmežniecībās".
Jānis Dūklavs skaidroja, ka, izlasot rīkojumu, virsmežniecību darbinieki, virsmežziņi saprot, ka viņu darbība ir apdraudēta, nāk kopā, mēģina pierādīt savu lielo vērtību. Savukārt mežziņi un mežsargi saprot, ka mežniecības tiks likvidētas, un arī rīko sapulces. – Varbūt neveiksmīgi ierakstīts vārds "integrēt". Vārds "integrēt" nenozīmē "likvidēt". Manā izpratnē "integrēt" nozīmē, ka funkcijas, veicamie darbi tiks apvienoti, jo viss ir pakārtots veicamajiem darbiem. Vispirms ir jāzina, ko grib panākt, tad – cik vajag cilvēku un naudas, lai to izdarītu. A. Ozola teiktajam ir jāpieliek klāt, ka šobrīd budžeta konsolidācija ir visās sfērās.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.04.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto