Tuvojoties Latvijas Republikas 90. gadadienas svinībām, to aktivitātēs iesaistās arī Latvijas Okupācijas muzejs.
Muzeja darbinieki akcentē, ka nedrīkst aizmirst faktu, ka vairāk nekā 50 gadus Latvijas valsts nebija brīva, bet gan PSRS un nacistiskās Vācijas okupēta.
Un tieši Okupācijas muzejā ir savākts visvairāk vēstures liecību par šo ilgo un valstij tik postošo laika posmu.
Okupācijas muzejam nākamgad sāksies jaunās pasaulslavenā latviešu arhitekta Gunāra Birkerta projektētās piebūves celtniecība. Piebūve simbolizēs pāreju no tumšās pagātnes uz gaišo nākotni. – Ar piebūvi, kā arī muzeja pārbūvi, to modernizējot, muzejs iegūs plašākas telpas saviem vairāk nekā 100 000 apmeklētāju, – laikrakstu informē muzeja sabiedrisko attiecību un līdzekļu piesaistes vadītāja Sarmīte Vucāne. -Telpās būs iespēja izvietot multimediju iekārtas; mācību telpu skolēniem; lasītavu; kinozāli; bibliotēku; darba telpas vēsturniekiem un citiem muzeja darbiniekiem. Piebūves, ko saucam par Okupācijas muzeja „Nākotnes namu", būvniecību finansēs Latvijas valsts. Taču jaunās, plašākās ekspozīcijas izveide, multimediju iekārtu iegāde un viss pārējais, kas būs „Nākotnes nama" iekšpusē, jāfinansē muzejam pašam. Šim mērķim nepieciešams savākt vēl aptuveni vienu miljonu latu.
Okupācijas muzejs nepieder valstij, bet sabiedriskā labuma organizācijai „Okupācijas muzeja biedrība", kas galvenokārt pastāv no ziedotiem līdzekļiem. Muzeja 15 gadu pastāvēšanas laikā tikai nepilni 5 procenti muzeja eksistencei un attīstībai nepieciešamo līdzekļu ir nākuši no Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem, pārējais ir trimdas latviešu un muzeja viesu ziedojumi. Valsts dotācija muzejam šogad ir aptuveni 20 procentu no operatīvā budžeta, agrāk tā bija vēl mazāka. Tāpēc Latvijas 90. jubilejas svinību laikā muzeja darbinieki ikvienu Latvijas iedzīvotāju aicina neļaut atmiņai izgaist, ziedojot jaunajam muzejam vienu latu pa ziedojumu tālruni 90006789.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 28.10.2008.
Autore: INESE ELSIŅA