Iestājoties aukstam laikam, aktualizējas jautājums par skolēnu drošību un veselību.
Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas darbinieki informē, ka izglītības iestādi var neapmeklēt izglītojamie vecumā līdz 12 gadiem, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem C, bet vecumā no 13 gadiem – ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 25 grādiem C.
Gaisa temperatūra dažādās vietās var atšķirties, arī apstākļi, kā skolēni nonāk līdz izglītības iestādei un atpakaļ uz mājām, nav visiem vienādi – dažiem pieturā ilgāku laiku jāgaida sabiedriskais transports vai jāiet lielāks attālums kājām, citus bērnus vecāki uz skolu aizved ar automašīnu. Tāpēc vecāki ir tie, kas izvērtē apstākļus un pieņem lēmumu par to, vai bērns aukstā laikā skolu apmeklē vai ne.
Izglītības iestādes būs atvērtas un nodrošinās nodarbības visiem skolēniem, kas izglītības iestādē ieradīsies.
Autore: INESE ELSIŅA