Vakar Madonā viesojās ASV vēstniecības Latvijā politikas un ekonomikas nodaļas vadītājs Tamirs Vasers, kura mērķis bija iepazīties ar pilsētas pašvaldību, tās administrāciju, kā arī Madonas Valsts ģimnāziju (MVĢ) un dažiem vietējiem uzņēmumiem.
Lielāko prieku vēstniecības darbinieks pauda par iespēju tikties ar skolēniem.
– Vienmēr ir patīkami tikties un sarunāties ar skolēniem. Uzklausīt jautājumus un noskaidrot, kas viņus interesē. Pirms kļūt par diplomātu, es nopietni apsvēru iespēju strādāt skolā par vēstures skolotāju, arī tagad neesmu vēl atmetis cerību, ka kaut kad nākotnē varētu pievērsties izglītībai, – sarunā ar Madonas Valsts ģimnāzijas administrāciju atklāja Tamirs Vasers.
Jāpiezīmē, ka viņš 9 mēnešu laikā ir diezgan labi apguvis latviešu valodu un gan ar ģimnāzijas administrāciju, gan skolēniem lielākoties runāja latviešu valodā, lai gan, kā pats atzina, Latvijā viņam diezgan maz iznākot šo valodu praktizēt, jo Rīgā lielākā daļa iedzīvotāju runā krievu valodā, savukārt latviešu kolēģi vēloties ar viņu runāt angliski, lai uzlabotu savas valodu zināšanas.
Sarunā ar skolēniem Tamirs Vasers pastāstīja, ka Madonu viņam ieteicis apmeklēt kāds Latvijas vēstniecības Vašingtonā darbinieks, kas pats ir madonietis. Madonu viņš raksturoja kā ļoti skaistu pilsētu, taču salīdzinājumā ar viņa dzimto Kalifornijas štatu klimats pie mums ir ne pārāk maigs.
– Studijas beidzu Virdžīnijas universitātē. Radās iespēja strādāt Vašingtonā Kongresā. Pastiprinātu interesi par diplomātiju radīja prakse, kuru izgāju Valsts departamentā, kas ir ASV ārlietu ministrija. Vēlāk ar labiem rezultātiem nokārtoju diplomāta eksāmenu. Jāatzīst, ka darbs man ļoti patīk, jo katrā vietā, kur esmu strādājis, bijis kas atšķirīgs. Piemēram, Kolumbijā biju konsula amatā un man nācās darīt teju vai visu, pat ar narkotiku jautājumu nodarboties. Austrālijā olimpisko spēļu laikā strādāju ar pretterorisma lietām. Sjerraleonē centāmies sarīkot pirmās vēlēšanas pēc ilgstošā pilsoņu kara. Vašingtonā strādāju NATO birojā un palīdzēju sarīkot ceremoniju par godu Latvijas un citu valstu uzņemšanai NATO. Te – Latvijā – nodarbojos ar politikas un ekonomikas jautājumiem, kas arī ir ļoti interesanti, – savam līdzšinējam diplomāta darba mūžam pārskrēja pāri ASV vēstniecības politikas un ekonomikas nodaļas vadītājs.
Viņš arī norādīja, ka diplomāta darbam ir virkne priekšrocību. Viena no tām ir piekļuve foršām un slepenām lietām, varot arī iemēģināt militāro tehniku, piemēram, viņam šajās dienās bija paredzēts Ādažu poligona apmeklējums, tiesa, kā atzina pats Tamirs Vasers, nekāds dižais šāvējs viņš neesot.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 04.10.2007.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto