3. un 4. jūnijā Rīgā, Doma baznīcā, notika Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) 27. sinode.
Viens no LELB sinodes darba kārtības jautājumiem 4. jūnijā bija par Liepājas diecēzes bīskapa ievēlēšanu. Kā zināms, kandidāti šim amatam bija divi: Madonas iecirkņa prāvests Hanss Jensons (attēlā) unIkšķiles iecirkņa prāvests Dzintars Laugalis. Pēc prezentācijām, debatēm un balsošanas balsu skaitīšanas komisija, ko vadīja LELB arhibīskaps Jānis Vanags, paziņoja, ka par Liepājas diecēzes bīskapu ievēlēts Hanss Jensons.
– Vēlēšanu rezultātu man grūti vēl aptvert: no 279 balsīm 168 balsis tika atdotas par mani, tātad esmu ievēlēts! – 4. jūnijā „Staram" apstiprināja LELB Madonas iecirkņa prāvests Hanss Jensons.
Šopiektdien, kad arī Lazdonas evaņģēliski luteriskajā dievnamā īstenosies Baznīcu nakts aktivitātes, mācītājs Hanss Jensons būs kopā ar savu draudzi. Plašāku sarunu ar jaunievēlēto bīskapu mūsu laikrakstā varēsit lasīt nākamās nedēļas „Starā".
27. sinode lēma arī par diecēžu robežu maiņu, atdalot Gulbenes un Madonas iecirkņus no Rīgas arhidiecēzes un pievienojot tos Daugavpils diecēzei.