LR Ministru prezidentam V. DOMBROVSKA kungam
LR veselības ministram J. BĀRZDIŅA kungam
LR Saeimas priekšsēdētājai S. ĀBOLTIŅAS kundzei
Madonas pilsētas iedzīvotāju interešu aizstāvības biedrība un 15 690 Madonas novada un blakus esošo novadu – Cesvaines, Lubānas, Varakļānu un Ērgļu – iedzīvotāji, kuri izmanto Madonas slimnīcas un tās speciālistu sniegtos medicīnas pakalpojums, kategoriski iestājas par Madonas slimnīcas darbības saglabāšanu esošajā statusā, jo visu minēto novadu iedzīvotājiem tā ir vistuvākā un vispieejamākā slimnīca gan akūtu slimību, gan hronisku paasinājumu gadījumos un augsti kvalificētu speciālistu pakalpojumu izmantošanā.
Kā visiem zināms, pēc pacientu aptaujām Madonas slimnīca tika atzīta par vienu no labākajām slimnīcām Latvijā. Ik gadu palielinājies kopējais stacionēto pacientu skaits, arvien vairāk aprūpējot apkārtējo novadu pacientus, bet lielo locītavu endoprotezēšana tiek veikta visas valsts pacientiem, ar ko slimnīca kļuvusi par ceturto lielāko protezēšanas centru valstī.
Galvenokārt uz blakus novadu pacientu rēķina pakāpeniski turpina pieaugt arī ambulatoro pacientu skaits.
Likvidējot Madonas slimnīcai esošo statusu un novirzot visas iedzīvotāju ārstēšanas aktivitātes uz Valmieru, Gulbeni vai Jēkabpili, visvairāk cietīs tieši lauku iedzīvotāji, kuriem jau tā ir neapskaužami elementāras izdzīvošanas apstākļi.
Vedot pacientus uz Valmieru, viena pacienta vešana izmaksās Ls 112,73, bet nokļūšana mājās būs jāsedz pašiem pacientiem, un neviens nav iedomājies, kā un kādā veidā viņi vispār varēs nokļūt līdz savai dzīvesvietai.
Ņemot vērā ekonomiskās krīzes izraisītās sekas, vairākkārt pieaugusi nepieciešamība pēc medicīnas pakalpojumiem, kaut gan materiālo apstākļu dēļ daudzi iedzīvotāji vēršas pēc palīdzības pārāk vēlu, līdz ar to vēl jo vairāk nepieciešama ātra un operatīva palīdzība, nevis transportēšana uz Valmieru vai kur citur.
Jāņem vērā ģimenes psiholoģiskais atbalsts kā bērniem, tā veciem cilvēkiem, kas, slimnīcai atrodoties tālu no dzīvesvietas, praktiski nav iespējams un neveicinās ātru atlabšanu. Vai to novēlat jau tā krīzes izmocītajiem Latvijas iedzīvotājiem?
Nav izprotama valsts nostāja – gadiem labi uzturētās slimnīcas, tur ieguldīto naudas līdzekļu bezjēdzīga izniekošana, kā tas notika Ludzā.
Madonas slimnīca ir ieguldījusi milzīgus līdzekļus savu kadru sagatavošanā – maksājusi stipendijas, apmaksājusi kursus, komandējumus, pirkusi speciālistiem dzīvokļus, saglabājusi speciālistiem un pārējiem darbiniekiem pienācīgas algas, lai varētu sniegt kvalificētus ārstniecības pakalpojumus saviem iedzīvotājiem, bet tagad lielai daļai darbinieku jākļūst par bezdarbniekiem vai jāmeklē darbs kaut kur citur – varbūt ārpus Latvijas, kā tas pēdējos gados jau notiek?
Ņemot vērā visus iepriekš minētos apstākļus, uzskatām un kategoriski pieprasām saglabāt Madonas slimnīcai esošo darbības statusu, jo tā savas funkcijas veic kvalitatīvi, atbilstoši vairāku novadu iedzīvotāju vajadzībām.
Ļoti ceram uz valdības un deputātu sapratni šinī jautājumā, lai iedzīvotājiem nebūtu jāpielieto citas protesta akcijas.
Pielikumā: 15 690 iedzīvotāju paraksti uz 374 lapām pirmajam adresātam.
Autore: JEUŽENIJA ADAMOVIČA,
Madonas pilsētas iedzīvotāju interešu
aizstāvības biedrības valdes priekšsēdētāja