Kopš 2015. gada 26. marta, kad tika noslēgts līgums par bijušās Mārcienas pirmsskolas izglītības iestādes ēkas rekonstrukciju, pārbūvējot to par pansionātu, ir pagājis vairāk nekā gads.
Kaut arī sākotnēji būvniecības sadaļai tika ieplānoti 10 mēneši, darbi, ko uzsāka SIA „Vidzemes energoceltnieks", kas drīz pārtapa par SIA „WOLTEC", ievilkās vēl uz dažiem mēnešiem. Tuvojoties līguma izpildes termiņa noslēgumam un risinot tehniskos jautājumus objektā (lifta ārējo durvju izbūves darbi, siltummezgla izbūve pansionāta ēkā, papildu elektromontāžas darbi), kas bija radušies būvniecības laikā, tika konstatēts, ka līguma termiņos to nav iespējams izdarīt. Tāpēc tika lūgts līguma termiņa pagarinājums līdz 2016. gada 29. aprīlim, ko Madonas novada pašvaldības dome piešķīra. Projekta vadītāja – pašvaldības attīstības nodaļas projektu sagatavošanas un ieviešanas speciāliste Indra Kārkliņa – laikrakstam minēja, ka nu beidzot būvniecības darbi ir noslēgušies.
-Tie darbi, kas bija paredzēti būvniecības sadaļā, ir pabeigti, un būvniecība ir noslēgusies. Madonas novada būvvalde ēku 1. jūlijā ir pieņēmusi ekspluatācijā. Noslēgušies arī tie darbi, kas projektā bija paredzēti saistībā ar pansionāta teritorijas labiekārtošanu. Paralēli gan šobrīd tiek pirkti ziedi, un pašvaldības attīstības nodaļas ainavu arhitekte Agnese Silupa strādā pie teritorijas apzaļumošanas un apstādīšanas ar ziediem, – pastāstīja Indra Kārkliņa.
Vaicāta, vai tas, ka ēka ekspluatācijā nodota divus mēnešu vēlāk par jau vienreiz pagarināto termiņu, neiekavēs arī Mārcienas pansionāta atklāšanu, kas plānota šā gada rudenī, Indra Kārkliņa atbildēja, ka kavējums bijis pamatots, jo nācies veikt darbus, kas sākotnēji projektā nebija paredzēti, kā, piemēram, sienu izbūvēšana bēniņos un sienu apstrāde ar antiseptiķi, kas veicinātu ēkas ugunsdrošību. Tālākais jau būs atkarīgs no tā, cik ātri izdosies sagādāt pansionāta darbībai nepieciešamo aprīkojumu.
Mārcienas pansionāta vadītāja Dace Zeile „Staram" norādīja, ka šajā ziņā dīkstāves nav un visi ar iepirkumiem un dokumentu kārtošanu saistītie darbi virzās uz priekšu, taču ne visus termiņus ir iespējams precīzi iepriekš paredzēt. Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Mālniece prognozēja, ka pansionātu pilnībā varēs atvērt šā gada oktobrī.
Komentējot SIA „WOLTEC" veikto darbu kvalitāti, Indra Kārkliņa norādīja, ka pagaidām sūdzību nav, taču jāņem vērā, ka ēka netiek ekspluatēta, līdz ar to arī trūkumus, ja tādi ir, pamanīt ir grūtāk.
– Objektu ir pārbaudījusi būvvalde un konstatējusi, ka visas sistēmas, tai skaitā trauksmes pogas, darbojas. Arī ugunsdzēsēji sastādītajā aktā ir norādījuši, ka ugunsdrošības ziņā viss ir kārtībā. Esam novērsuši arī problēmas, kas bija saistītas ar jumtiņu virs ieejas, kas nu ir pilnībā pārbūvēts, kā arī salabotas bojātās vietas ēkas kopējā jumtā, – minēja projekta vadītāja.
Jāatgādina, ka Mārcienas pansionātā vietas paredzētas 61 personai (divtik vairāk nekā šobrīd Madonas pansionātā) un iestādē strādās aptuveni 28 darbinieki.
Pansionātā ir izbūvēta jauna ventilācijas sistēma, apkures sistēma, ūdens un kanalizācijas tīkli, ēkas 1. stāvā izbūvēts jauns siltummezgls, izbūvēts lifts, veikts telpu kosmētiskais remonts, objektā ir nodrošināta vides pieejamība personām ar kustību traucējumiem, pansionāta iemītniekiem pansionātā tiks nodrošināta iespēja apmeklēt izveidoto kapelu, atpūtas iespējas ārpus pansionāta telpām, apmeklējot izveidoto atpūtas laukumu pie pansionāta. Ir veikts arī ēkas jumta un ieejas jumta remonts.