Noslēgušās XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku pūtēju orķestru novadu skates, kurās sevi apliecināja 54 Latvijas pūtēju orķestri, kopumā ap 2000 mūziķu.
16. martā Valmieras kultūras centrā spožus panākumus Vidzemes novada skatē, apsteidzot visus šī reģiona kolektīvus, guva Madonas pūtēju orķestris diriģenta Andreja Cepīša vadībā.
Labākais orķestris Vidzemē
Vidzemes novada pūtēju orķestru skatē kopumā piedalījās 17 kolektīvi. Skati vērtēja Igaunijas Jaunatnes Dziesmu svētku pūtēju orķestru virsdiriģents Valdo Rītelmā, Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas direktors Mārtiņš Bergs un Nacionālo bruņoto spēku orķestra diriģents, Vidzemes novada pūtēju orķestru virsdiriģents Guntis Kumačevs.
Otrās augstākās grūtību pakāpes grupā Madonas kultūras nama pūtēju orķestris ieguva 47,27 punktus un pārliecinošu 1. vietu. Smiltenes kultūras pārvaldes pūtēju orķestris „Smiltene", ko vada diriģents Pēteris Vilks, saņēma 45,73 punktus un arī ierindojās godpilnajā 1. vietā.
Mūsu orķestra panākumi (godalgas zonas un republikas skatēs, kauss G. Ordelovska konkursā Aucē un Lietuvas pūtēju orķestru čempionātā) nu jau daudzu gadu garumā sasniegti atdevīgā darbā. Uz mēģinājumiem dalībnieki ierodas nedēļas nogalē, jo lielākā daļa orķestrantu mācās vai strādā Rīgā. Tiekoties ar kolektīva prezidenti Gunu Ruļuku, guvu apstiprinājumu tam, ka mēģinājumi netiek kavēti, gluži otrādi – daudzi orķestra dalībnieki iegulda papildu darbu mājās, lai apgūtu nošu materiālu un mēģinājumos varētu strādāt pie mākslinieciskām kvalitātēm. „Mājās strādājam ļoti daudz. Tie, kuri uzreiz no lapas nolasīt nevar, vispirms mājās kārtīgi apgūst notis. Šāda veida repertuāru, kāds bija jāspēlē skatē, mūsu kolektīvs parasti nespēlē. Skaņdarbi orķestra rīcībā nonāca pagājušajā rudenī, un, ja salīdzina ar koriem, kas savu svētku repertuāru saņēma daudz agrāk, orķestriem šī lieta nav tik sakārtota. Līdz ar to skaņdarbu apguvei laika bija maz."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.04.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
SANDIJAS VEIPAS foto