Ošupes pagasta Degumnieku pamatskolas 8. klases skolniece Vendija Strode piedalījās pulkvedim O. Kalpakam veltītajā literārās jaunrades konkursā „Ko mums šodien teiktu Oskars Kalpaks?" un guva labus panākumus.
Viņa iekļuva laureātos un tika uzaicināta uz noslēguma pasākumu Rīgā 27. martā Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas lielajā zālē. Tur Vendija Strode saņēma diplomu par galveno balvu pulkvedim Oskaram Kalpakam veltītajā literārās jaunrades konkursā „Ko mums šodien teiktu Oskars Kalpaks?".
Diplomu pasniedza Eiropas Parlamenta deputāti Artis Pabriks, Krišjānis Kariņš, Daugavas Vanagu Centrālās valdes priekšsēdētājs Andrejs Modris Mežmalis, žūrijas priekšsēdētāja Sarma Dreimane.
Vendija Strode saņēma galveno balvu – sertifikātu braucienam uz Eiropas Parlamentu Briselē 2015. gadā, jo viņas radošais darbs bija atzīts par labāko.
Pateicības raksts tika pasniegts Degumnieku pamatskolai par ieguldīto darbu un veiksmīgu piedalīšanos konkursā „Ko mums šodien teiktu Oskars Kalpaks?".
Arī Degumnieku pamatskolai tika pasniegts sertifikāts braucienam uz Eiropas Parlamentu Briselē 2015. gadā par veiksmīgu dalību konkursā, kurā piedalījās 32 skolēni no visas Latvijas skolām.