Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Paldies Jānim Hiršam!

Redakcija

Autors • 14.05.2010.

Burtu lielums

Ja par slimnīcas pastāvēšanu cīnās slimnīcas vadība, parasti to traktē kā cīņu par saviem krēsliem. Ja to dara pacienti, tad slimnīca patiešām ir vajadzīga. Taisnība Hirša kungam („Stars", 11. maijā), vēl 10 slimnīcu likvidācijas ideja nav nekur norakta.

Pārcentīgie Veselības ministrijas funkcionāri gaida izdevīgu brīdi tās realizācijai. Jā, arī Starptautiskā Valūtas fonda pārstāvji uzskata, ka Latvijas slimnīcās ir nevajadzīgi liels gultu skaits, bet viņi par slimnīcu slēgšanu nerunā. Dažādu sociāli ekonomisko faktoru dēļ Latvijas slimnīcās pašlaik vidējais ārstēšanās ilgums ir 2-3 reizes lielāks nekā vairumā attīstīto Rietumvalstu. Tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc šeit vajag vairāk slimnīcu gultu kā citur Eiropā.

Šogad visu slimnīcu problēma ir nepietiekamās finansējuma kvotas. Mūsu stacionāra kvotu pārstrāde šā gada četros mēnešos tuvojas Ls 150 000, bet kopā ar ambulatorajam dienestam atvēlēto tās pārsniedzam jau par Ls 200 000. Tas nozīmē, ka turpmāk būs jāierobežo pacientu hospitalizācija, jāpanāk stacionēto ātrāka izrakstīšana. Nožēlojami, ka Veselības ministrijā nav pēctecības. Tas, ka iepriekšējā ministre solīja apmaksāt neatliekamās palīdzības sniegšanu, aizvietotājiem vai nākamajiem ministriem it kā nebūtu saistošs. Kumoss, uz kuru cer nelikvidējamās 10 lielās slimnīcas, to apjomiem ir niecīgs – Ls 6 miljoni jeb 10% no šo slimnīcu kopējās līgumsummas. Bet šos miljonus jau nedāvinās – būs jāaprūpē slēgto slimnīcu pacienti. No sarunas ar NMP dienesta vadību secinām, ka ievērojami pieaudzis NMP dienesta automašīnu nobraukums, jo braucieni ir ievērojami tālāki jau pašlaik likvidēto slimnīcu dēļ. Tāpēc ietaupīto notērē pieaugošo kārtējo izdevumu segšanai (degviela, automašīnu remonts, pamatlīdzekļu nolietojums), par neērtībām pacientiem un papildu slogu sociālajam budžetam nemaz nerunājot.

Paldies, Hirša kungs, par labajiem vārdiem slimnīcas sakarā! Noteikti izmantosim jūsu ieteikto: aicināsim Saeimas deputātu kandidātus uz tikšanos slimnīcā vai vismaz uz slimnīcas apskati, lai paskatās, ko grib likvidēt. Īpaši, ja slimnīcai nav parādu un kredītsaistību, veikta renovācija, kādu lielajām 10 slimnīcām nav izdevies veikt, un – galvenais – ir pietiekami daudz kvalificētu speciālistu.

Autors: BRUNO KOKARS,
SIA „Madonas slimnīca"
valdes priekšsēdētājs

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px