Akcija „Tīrības dienas", kas Latvijā tiek rīkota jau astoto reizi, šogad mainīgo laikapstākļu dēļ norisināsies divus mēnešus – aprīlī un maijā, „Staru" informē „Tīrības dienu" organizatore Linda Osīte.
„Katru dienu laikapstākļi mūs pārsteidz nesagatavotus – viena diena ir saulaina, kad liekas, ka viss tūliņ ziedēs un plauks, nākamajā jau bērni pagalmos veļ sniegavīrus, tāpēc nolēmām akcijas laiku pagarināt līdz maija beigām, ļaujot dabai norimt un mums – izcelt tās skaistumu, kad tā būs tam gatava," atzīst „Tīrības dienu" organizatoru pārstāve Linda Osīte.
Viņa atgādina, ka talka nebūt nenozīmē tikai lapu grābšanu vai atkritumu savākšanu. Piemēram, „Tīrības birojs" brīvdienās ir organizējis īstu sniega talku, jo arī šādas aktivitātes palīdz Latvijai kļūt tīrākai.
„Kāpēc kaut kas ir jāgaida? Piesnigušas gājēju ietves un piebraucamie celiņi, ledus – vai tam nav nepieciešama talka? Uzskatu, ka visbiežāk pie mums tas ir reklamēšanās pasākums, nedomājot par reālām lietām. Sakopšana ir vajadzīga cauru gadu, nevis vienu dienu vai nedēļu gadā," pauž Linda Osīte.
Jau šobrīd tiek apzinātas Latvijas nesakoptākās vietas, organizējot tīrības komandas uz konkrētajiem punktiem, tās savedot kārtībā.
„Tīrības dienu" ietvaros tiks izcelti labie piemēri – sakoptākās mājas, biroji un pagalmi, tādējādi vēlreiz pierādot, ka mēs varam, ja tikai labi gribam. Tāpat tiks organizēti dažādi konkursi par aktīvāko tīrības inspektoru, čaklāko uzņēmumu – tīrības komandu un labāko padomu, kā ieviest tīrību ikvienā dzīves sfērā.
Ja redzat savas iespējas atbalstīt Latvijas sakopšanu, esat aicināti sazināties ar „Tīrības dienu" biroju pa tālruni 26831571. Vairāk informācijas par „Tīrības dienu" aktivitātēm – akcijas mājas lapā.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA