Pagājušajā nedēļā notikušajā Madonas novada pašvaldības domes sēdē plašas diskusijas izvērsās saistībā ar nepieciešamību veikt grozījumus pašvaldības budžetā, jo pirmajā pusgadā sociālos pabalstos ir izmaksāts vairāk līdzekļu, nekā šim mērķim tika plānots, veidojot budžetu.
Madonas novada pašvaldības budžetā 2011. gadam ir paredzēts finansējums sociālajai palīdzībai Ls 400 000 apmērā, kas sadalīts sekojoši: Ls 250 000 no pašvaldības budžeta un Ls 150 000 no valsts budžeta atgūtie līdzekļi.
2011. gada pirmajā pusgadā sociālās palīdzības pabalstos izmaksāti Ls 268 625 lati. Līdz ar to šajā pusgadā iztērēts par Ls 68 624 (Ls 43 832 no pašvaldības, bet Ls 24 793 no valsts budžeta) vairāk, nekā paredzēts.
No valsts budžeta 2011. gada pirmajā pusgadā atgūti Ls 99 793, kas ir par Ls 24 793 vairāk, nekā plānots, tādēļ šajā sadaļā pārtērētais pilnībā tiek segts ar no valsts atgūtajiem līdzekļiem. Atliek Ls 43 832, ko nepieciešams segt pašvaldībai no sava budžeta, lai spētu nodrošināt pietiekamu finansējumu sociālajai palīdzībai šā gada otrajā pusē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.08.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS