Ar pašu bērnu gatavotiem ielūgumiem, kuros vien bērnam pašam zināmā mīļvārdiņā tika uzrunāts ikviens no vecvecākiem, nesen uz kopīgu pēcpusdienu Madonas pilsētas PII „Kastanītis" tika aicināti mazo audzēkņu vecmāmiņas un vectētiņi.
Šie mīļvārdiņi – vecmāmiņ, omīt, babiņ, mamī, omamma, vectētiņ, opīt, opap – iespējams, ir paši mīļākie un sirsnīgākie mīļvārdiņi, kādi pasaulē vispār var būt, jo nākuši no bērna dvēselītes, patiesi un no sirds. Un cik jauki un patiesi tas skan, kā iemirdzas bērna actiņas, kad viņš stāsta par to, kā brīvdienās apciemos savus vecvecākus, ko tur darīs, protams, arī to, ka tiks pie kārumiem vai rotaļlietas. Kad bērni tā stāsta, arī mēs, pieaugušie, domās atgriežamies savā bērnībā pie savas vismīļākās vecmammas un vectētiņa. Domās samīļojam tos un pasakām paldies par visu to labo un arī ne tik labo, ko kopīgi esam piedzīvojuši.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.03.2011.
Autore: DACE RAUBIŠKA,
Madonas pilsētas
PII „Kastanītis" vadītāja
ĀRIJAS LOGINAS foto