Ceturtdien Madonā tika atklāta jauna kafejnīca, kur firmas ēdiens – pankūkas. Par spīti pēcpusdienas pirmajiem pērkona dārdiem viesi un draugi jutās omulīgi mazliet pēc bērnības smaržojošajā „Stūrītī".
„Stūrītis" ir izvietojies Tirgus ielā 4, kur kādreiz atradās „Brīnumzālīte". Šobrīd šeit piedāvā plānās pankūkas, vismaz 4 – 5 veidus pildītās pankūkas (gan saldās ar biezpienu, ogām un augļiem, gan sāļās ar sieru un gaļu), auksto zupu, zirņus, piena kokteiļus ar ogām, saldējuma kokteili. Ir arī atspirdzinoši dzērieni, kafija; tējai vien ir trīs dažādi veidi: tējas maisiņi, zāļu un pirts tēja, nemaz nerunājot par šķirnēm. Ar laiku būšot arī rauga, kartupeļu pankūkas un pankūkas ar sēnēm. Tātad, sezonālās pankūkas. Sākoties vēsākam laikam, vasaras zupu nomainīs dienas karstā zupa, un, sagaidot skolēnus no brīvlaika, iespējams, tiks piedāvāts vēl kāds vienkāršs ēdiens. Šeit var nopirkt arī ziedu medu burciņās un Ērgļu mākslinieku Ingunas un Andra Džigunu mākslas darbiņus – suvenīrus, kā arī krūzītes ar Madonas emblēmu. Par omulīgo gaisotni „Stūrītī" parūpējies Ints Blumbergs.
– Kafejnīcas galvenā ideja – maksimāli izmantot vietējos produktus. Ogas nāk no z/s „Ataugas", sadarbojamies ar veikalu „Lauku labumi", protams, tos produktus, ko Madonas novadā neražo, iepērkam no citurienes, taču būtībā pat no kaimiņu novadiem neko nepērkam. Klientu ērtībai kafejnīca ir bistro tipa, kurā ir pašapkalpošanās, darbinieki tikai nedaudz izpalīdz un strādā ar kases aparātu. Līdz šim Madonā nav bijušas īpaši izplatītas šādas kafejnīcas, – par to, kas „Stūrīti" padara atšķirīgu no pārējām kafejnīcām, pastāstīja īpašniece Antra Gotlaufa.
Viņa pieļauj, ka šā brīža situācijā, kāda ir valstī, tā ir liela uzdrīkstēšanās, taču viņu visu laiku kāds nemiers dīdot uz priekšu. Antra vienmēr ir uzskatījusi, ka cilvēkam jādara tas, kas padodas; viņas specialitāte ir pārtikas tehnologs, tāpēc pamatoti uzskata, ka savu vietu ir atradusi.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 18.07.2009.
Autors: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto