Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Olimpiskā diena ar devīzi “Nebrīnies, piedalies!”

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 29.09.2015.

Olimpiskā diena ar devīzi “Nebrīnies, piedalies!”
Burtu lielums

25. septembrī pēc Latvijas Olimpiskās komitejas aicinājuma Olimpiskā diena ar devīzi "Nebrīnies, piedalies!" iesākās arī Madonas sporta centrā un bija veltīta basketbola spēles popularizēšanai.

Pasākuma norisi koordinēja Madonas novada sporta skolotāju metodiskā apvienība Elitas Gusarovas vadībā, aicinot visa novada skolas pulcēties uz kopīgu Olimpisko dienu Madonas sporta centrā. Kopumā Madonas sporta hallē vingroja ap 400 dalībnieku. Bija pārstāvētas: Lazdonas, Kusas, Dzelzavas, Praulienas, Liezēres, Degumnieku pamatskola, A. Eglīša Ļaudonas vidusskola, Madonas pilsētas 1. un Madonas pilsētas 2. vidusskola, Madonas Valsts ģimnāzija, kā arī pirmsskolas izglītības iestādes no Madonas,
Praulienas u. c.
25. septembra rīts Madonas pilsētas sporta centrā iesākās ar kopīgu rīta vingrošanu.
– Ikviena skolēna steidzīgajā un aizņemtajā ikdienā rīta vingrošanai būtu jāatlicina laiks, – uzskatu pauda Madonas novada sporta skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Elita Gusarova.
Olimpiskā diena pagājušajā gadā bija veltīta handbolam, bet šogad – olimpiskā sporta veida basketbola popularizēšanai.
Ar nosaukumu "Basketbols ir mana spēle" dienas garumā notika daudzveidīgas sportiskas aktivitātes, sacenšoties 1.-6. klašu, 7.-9. klašu un 10.-12. klašu komandām. Pasākuma dalībnieki kopā ar basketbola spēles lietpratējiem, sporta skolotājiem, basketbola treneri Agni Beķeri un viņa audzēkņiem, organizēja rotaļas, atrakcijas, stafetes, bija basketbola soda metienu, erudītu konkurss, citas aktivitātes. Skolēni tika nodarbināti ne tikai sporta centra zālē, bet arī Priežu kalniņa basketbola laukumos.
Arī citās mūsu novada skolās norisinājās Olimpiskās dienas pasākumi. No Madonas pilsētas 1. vidusskolas sportoja ap 600 skolēnu, Olimpiskā diena tika sarīkota arī Kalsnavā, Barkavā, Vestienā u. c. Madonas Valsts ģimnāzijas skolēni
25. septembrī piedalījās arī orientēšanās sacensībās pa Madonu.
Priežu kalnā sastaptā Liezēres pamatskolas komanda – 8.-9. klases skolēni – pastāstīja, ka desmit pārstāvju ar skolotāju Aivaru Kapteini ieradušies Madonā uz kopīgu Olimpisko dienu. – Ar basketbolu attiecības – kā nu kuram, bet spēlējam. Basketbols patīk, taču spēlējam arī citas sporta spēles. Skolā katru gadu ziemā mums notiek basketbola sacensības starp meitenēm un zēniem. Gadās, ka meitenes uzvar zēnus, – atklāja Monta Konopacka, Gerda Maršāne un Ļena Bureca, piebilstot, ka Liezēres pamatskolas komandā ir arī skolas labākais sportists Lauris Ruško.
A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas 7.-9. klases skolēnu komanda apstiprināja, ka basketbolu spēlē retāk, vairāk – volejbolu, hokeju. Kopā ar komandu bija skolas sporta skolotāja Anita Kidala, kas mudinājusi piedalīties arī olimpiskajā rīta vingrošanā. Uz jautājumu "Vai mājās no rītiem iznāk pavingrot?" devītklasnieki Ralfs Miškins, Diāna Cīrule, Agnese Madžule un citi bija atklāti, sakot, ka dienas režīmā rīta vingrošanas nav, jo pēc pamošanās ātri ir jāpaēd brokastis un jāskrien uz skolu. – Varbūt kaut kad vingrosim, – sacīja ļaudonieši.
Dzelzavas pamatskolas 7.-9. klašu 11 skolēni bija līdzīgās domās, ka rīts ir pārāk steidzīgs, lai vēl vingrotu. Toties sporta nodarbību netrūkstot. Jolanta Lūse sacīja, ka apmeklē biatlona treniņus pie treneres Airas Bērziņas, Samanta Volkova regulāri brauc uz Madonu, lai piedalītos vingrošanas nodarbībās, Dzelzavas pamatskolas skolēniem notiek arī treniņi slēpošanā, kur nodarbības vada Madonas BJSS treneris olimpietis Arvis Liepiņš. Savukārt puišiem patīk futbols, hokejs, arī basketbolu spēlē, bet mazāk, toties daudzi ir jaunsargi.
Noslēgumā Madonas sporta centrā notika kopvērtējuma punktu saskaitīšana un uzvarētāju paziņošana. 1.-6. klašu grupā starp 10 komandām uzvarēja Madonas pilsētas 1. vidusskolas komanda, 2. vietā – Kusas pamatskolas komanda, 3. vietā – Dzelzavas pamatskolas komanda. 7.-9. klašu grupā 1. vietā ierindojās A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas komanda, 2. vietā – Madonas Valsts ģimnāzijas 1. komanda, 3. vietā –
Liezēres pamatskolas komanda. Vidusskolu grupā uzvarēja Madonas Valsts ģimnāzijas 1. komanda, 2. vietā – Madonas pilsētas 1. vidusskolas komanda, 3. vietā –
Madonas Valsts ģimnāzijas 2. komanda. Par piedalīšanos Olimpiskajā dienā Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) bija sagādājusi arī dāvanas. "VEF Rīga" VTB Vienotās līgas spēli klātienē vēros 7.-9. klašu grupas uzvarētāji – A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas komanda – un 10.-12. klašu grupas uzvarētāji – Madonas Valsts ģimnāzijas 1. komandas dalībnieki. Visi Olimpiskās dienas dalībnieki saņēma LOK sertifikātu un vingrošanas atribūtiku – hanteles. Godalgoto vietu ieguvēji tika apdāvināti ar LOK sponsoru balvām un Madonas novada pašvaldības sagādātajām balvām – diplomiem, kliņģeri, ko pasniedza Madonas novada pašvaldības izglītības pārvaldes vadītāja Solvita Seržāne. Zīmēšanas un eseju konkursa "Basketbols ir mana spēle" laureāti saņēma noderīgas balviņas no Madonas novada pašvaldības.
Visi kopā todien guva pozitīvas emocijas.
Pēc LOK ziņām, "Olimpiskā diena 2015" notika 348 norises vietās visā Latvijā, pulcējot vairāk nekā 100 000 dalībnieku. Tas ir jauns dalībnieku skaita rekords, jo pagājušā gada rudenī Olimpiskajā dienā piedalījās ap 95 tūkstoši skolēnu 168 norises vietās visā Latvijā.
Šāda diena tiek rīkota, lai vairotu jauniešu interesi par sportu un olimpisko kustību. Kā jau vēstīts, šoruden "Olimpiskajā dienā 2015" skolu jaunieši pievērsās basketbolam.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px