Olimpiskās spēles beigušās, bet līdz 7. oktobrim Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs vēl var pagūt apskatīt izstādi „Sportiskās virsotnes", kas iepazīstina ar novada sportistiem – iepriekšējo olimpisko spēļu dalībniekiem, tai skaitā arī Otto Grigalku.
Otto Grigalka (1925-1993) pēc kara gadiem un filtrācijas nometnes atgriezās tēva mājās. Lai cik grūti toreiz bija dzīves apstākļi, saimniekošana un lauku darbi viņu nevilināja, tika atsākti treniņi un gūti pirmie vērā ņemamie panākumi – 1946. gadā novadnieks kļuva par republikas čempionu augstlēkšanā. Tika pārtraukta vidējās izglītības apgūšana, jo mērķis bija viens – sports un cerība kādreiz nokļūt olimpiskajās spēlēs.
Republikas čempionam sporta biedrības „Daugava" centrālā padome uzticēja rajona biedrības vadīšanu, taču alga uz rajonu nesekoja. Tā nu Otto Grigalka vienkārši turpināja trenēties un, lai nopelnītu iztikas līdzekļus, pievērsās fotografēšanai.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.09.2012.
Autore: LAIMDOTA IVANOVA,
Madonas muzeja galvenā speciāliste
Foto no Madonas muzeja krājuma