Oktobrī turpinās Valsts asinsdonoru centra (VADC) organizētā akcija „Augstskolu izaicinājums", kuras ietvaros gada laikā savā starpā konkurēs lielākās Latvijas augstskolas, zaudētājiem liekot izpildīt uzvarētāju vēlmes, „Staru" informē VADC preses sekretāre Zane Mousavi.
Viņa atklāj, ka oktobrī izaicinājumu pieņēmusi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) un Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU). Ja LSPA zaudēs, viņiem jāsagatavo 160 dāvanas, ko LLU studenti Ziemassvētku laikā dāvinās pasniedzējiem. Toties, ja zaudētāja lomā būs LLU, viņiem jāizveido sirsnīgs veltījuma teksts „LSPA", to ierāmējot un nosūtot adresāta īpašniekiem.
Pirmie, sākoties jaunajam studiju gadam, septembrī asins ziedošanā sacentās Banku augstskola un Biznesa augstskola „Turība". Mēneša laikā asinis ziedoja 62 Banku augstskolas studenti, nodrošinot augstskolai uzvaru.
Pirms tam martā un maijā, piedaloties šajā akcijā, par uzvarētājiem kļuva Latvijas Universitātes un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti, attiecīgi pārspējot Rīgas Tehnisko universitāti un Rīgas Ekonomikas augstskolu.
Jāpiebilst, ka studenti asinis var ziedot jebkurā asins nodošanas vietā Latvijā, uzrādot savu studenta apliecību un nosaucot savu universitāti. Vairāk informācijas par asins ziedošanas vietām – www.vadc.lv.
Tāpat ikkatrs students tiek aicināts izmantot mirkļa birku #studentuIzaicinajums.