Novembra svarīgākie datumi ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir 11. un 18. novembris. Vienā no šīm dienām svinam Latvijas valsts proklamēšanas gadadienu, otrā – mūsu senču uzvaru pār bermontiešiem un spēju nosargāt jaunizveidotās valsts neatkarību.
Lai gan 1918. gadā 18. novembrī tika pasludināta Latvijas neatkarība, valstī vēl aizvien atradās vācu un krievu karaspēks. Tikai 1919. gadā, kad Latvijas brīvības cīņu laikā iekarotāji tika padzīti no Rīgas, kļuva skaidrs, ka valsts ir atguvusi un nostiprinājusi savu neatkarību.
– Viss novembris mūsu skolā paiet valsts svētku zīmē, kad veidojam pasākumu ciklu ar patriotisku ievirzi. Ar šo pasākumu palīdzību mēģinām likt bērniem un jauniešiem saprast, ka viņi ir šīs zemes cilvēki, patrioti, ka viņi svin savas valsts dzimšanas dienu tā, kā grib, lai tiktu svinēta viņu pašu jubileja. Šķiet, šo mērķi ik gadu mums izdodas sa-sniegt. Bērnos ir jārada interese, lai vēsturiskie notikumi arī kļūtu svarīgi, paliktu atmiņā. Mūsu skolas skolēni zina valsts svinamās dienas. Pati, skatoties televīzijā, dažkārt esmu bijusi pārsteigta, ka bērni nezina par šiem vēsturiskajiem notikumiem, momentiem. Gribētos ticēt, ka ērglēnieši caur izjūtām, iespaidiem, ko nodrošina plašā un interesantā valsts svētku programma, arī faktus atceras labāk, – pārdomās par jaunās paaudzes izglītošanu valsts nozīmīgo svētku sakarā dalījās Ērgļu vidusskolas direktore Inese Šaudiņa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.11.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
ILZES DAUGIALLO foto