Šonedēļ Madonas novada četrās pagastu pārvaldēs – Ošupē, Barkavā, Mētrienā un Praulienā – notika pirmās novada pašvaldības vadības, domes deputātu un administrācijas pārstāvju tikšanās ar iedzīvotājiem.
Pirmā diskusija norisinājās Ošupes pagastā, kur uz tikšanos šopirmdien bija ieradušies ap 20 iedzīvotāju. Viņiem bija iespēja uzdot jautājumus Madonas novada domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram, vietniekiem Agrim Lungevičam un Daigai Elgai Ābolai, deputātiem Vandai Maderniecei, Gunitai Kļaviņai un Rihardam Saulītim, kā arī izpilddirektoram Ārim Vilšķērstam un citiem pārstāvjiem. Visvairāk iztaujāts gan tika domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, taču uz vairākiem jautājumiem atbildēja arī deputāti.
– Šādas tikšanās viennozīmīgi ir vajadzīgas, jo mūsu novads ir liels novads un lēmējvara atrodas samērā tālu no pagastu centriem. Pirms administratīvi teritoriālās reformas, kad tika ievēlēti pagastu padomju deputāti, viņus varēja bieži sastapt ikdienā un izrunāties. Tagad tā nav, taču uz tikšanos var atnākt katrs, kas grib, un ne tikai uzdot interesējošos jautājumus un izteikt priekšlikumus, bet arī gūt plašāku ieskatu par novadu. Tikšanās sākumā bija vispārēja novada prezentācija, ko sniedza Madonas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Dzintra Stradiņa, – vaicāts par tikšanās norisi, „Staram" uzsver Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls. – Tika minēti interesanti skaitļi un fakti, bet iedzīvotāji ierosināja līdz nākamajai diskusijai apkopot arī informāciju attiecībā uz zemnieku saimniecībām, jo, tā kā šis ir lauksaimnieku reģions, arī to būtu interesanti uzzināt. Manuprāt, šādas tikšanās varētu rīkot ne biežāk kā divas reizes gadā, situācija novadā tik strauji taču nemainās. Iespējams, varētu būt tematiskās tikšanās, pārrunājot konkrētu jomu, piemēram, izglītību, kultūru vai kādu citu, un tiekoties ar šīs nozares speciālistiem un deputātiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.04.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
ILZES PURPĻEVIČAS foto