5. martā sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" uz tradicionālajām Oskara Kalpaka balvas izcīņas sacensībām pulcēsies pamatskolu, vidusskolu, arodvidusskolu un jaunsardzes vienību komandas.
Tradīcijai, ko savulaik iedibināja Harijs Āriņš, šogad aprit jubileja – stafete norisināsies 20. reizi. Sacensības vada Madonas novada pašvaldība sadarbībā ar Madonas BJSS un LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centru.
Pasākums iesāksies pulksten 10.30 ar parādi, bet starts jaunākās grupas komandām tiks dots pulksten 11. Sacensības notiks piecos etapos, zēniem tradicionāli ir jānes mācību šautene, bet meitenēm – sanitārā soma. Sacensību gaitā piedalās komandas, kur dalībniekiem jāveic gan skrējiens, gan šaušana pa kustīgiem baloniem, gan granātas mešana, gan slēpošana (saglabājas pērn iedibinātā tradīcija slēpot ar armijas koka slēpēm), gan šaušana pa biatlona mērķiem. Piektajā etapā iepriekšējo posmu dalībnieki pārvieto piekto dalībnieku uz nestuvēm no atzīmētās vietas līdz pat finišam. Uzvarētāju komandu nosaka pēc labākā laika, kas patērēts trases veikšanai visai komandai kopā. Jārēķinās, ka par katru pieļauto kļūdu pirmajā, otrajā un ceturtajā etapā dalībnieks saņem soda punktu, kas "maksā" 10 sekundes pie kopējā laika. Ar stafetes nolikumu var iepazīties interneta mājas lapā www.madonassports.lv.
Pieteikums sacensībām ir jānosūta pa e-pastu [email protected] līdz 3. martam.
Autore: IVETA ŠMUGĀ