No 19. līdz 26. jūnijam gleznainajā Vestienas apkaimē Konsultāciju pakalpojumu centrā „Pakalnieši" viesojās, mācījās, fotografēja un jaunus iespaidus guva jaunieši no Latvijas, Itālijas, Slovākijas, Nīderlandes un Francijas.
Jauniešu apmaiņas pasākumu „Photo talk – runāsim bildēs" organizē biedrība „RED" – „Radošu efektu darbnīca" ar Eiropas Savienības programmas „Jaunatne darbībā" finansiālu atbalstu. Tas norisināsies līdz pat rītdienai, 28. jūnijam, bet jau vakar jaunieši pameta mājīgos „Pakalniešus", lai dotos uz Rīgu.
Biedrības „RED" valdes locekle un jauniešu apmaiņas koordinatore Liena Čevere pastāstīja, ka pasākumā piedalījās 25 jaunieši no 5 dažādām valstīm, tātad katru valsti pārstāvēja četri dalībnieki un viens šīs grupas līderis.
– Aprīlī Itālijā norisinājās projekta pirmā daļa, un šis bija tāds kā turpinājums; Latvijā centāmies piedāvāt citādākas aktivitātes. Ērgļu apkārtni izvēlējāmies tāpēc, ka Ērgļos ir reģistrēta biedrība „RED", turklāt šeit ir ļoti skaisti. „Pakalnieši" šādam projektam bija vienkārši perfekta vieta, un mēs visi bijām ļoti apmierināti, – Liena Čevere turpināja.
„Photo talk" dalībnieki gan fotografēja dabu, gan guva iespēju nosvinēt īsteni latviskus Jāņus, gan arī vienkārši sadraudzēties un bagātināt savu pieredzi. Starp interesantākajiem uzdevumiem ietilpa sagatavošanās internacionālajam vakaram, kurā bija jāprezentē sava valsts, vai nu pagatavojot nacionālo ēdienu, vai novadot kādu spēli, līgodziesmu mācīšanās, lai varētu viesoties „Sesku" mājās, orientēšanās trases iziešana.
Liena Čevere skaidroja: – Orientēšanās trase bija 3 km gara, ar 10 kontrolpunktiem. Tajos bija jāpilda dažādi uzdevumi, piemēram, jāuzceļ veclaiku telts, jānokļūst ar laivu uz salas, jāatbild uz dažādiem ar foto saistītiem jautājumiem. Devāmies arī pie Visvalža Lāča, kas nometnes dalībniekus „pamocīja" ar dažādiem āķīgiem jautājumiem; tas viņiem ļoti patika. Grūtības varbūt sagādāja tas, ka lietojām angļu valodu, bet tajā dažs labs nezināja kādu specifisku terminu. Taču kopumā es pati kā organizatore arī daudz ieguvu. Esmu ikdienas foto lietotāja, bet bija interesanti paskatīties no malas, pamēģināt melnajā istabā attīstīt bildes. Prieks, ka mums bija tik prasmīgi palīgi. Liels piedzīvojums gan ārzemniekiem, gan, kā izrādās, arī latviešiem bija Līgosvētku svinēšana.
„Pakalniešu" vadītāja Inese Mailīte dalījās iespaidos: – Redzēt vienkopus tik daudz jauniešu, kas vispār nerunā latviski, bija piedzīvojums man pašai. Pēc šīs nedēļas sapratu, cik vitāli svarīgi man ir iemācīties angļu valodu, jo daudz kur traucēja valodas barjera. Taču vislielākais pārsteigums bija, kad mācījāmies pīt vainagus un kad redzēju, ar kādu azartu viņi ar meijām pušķoja māju.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 27.06.2009.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto