Vakar Latvijas Nacionālajā operā noslēguma ceremonijā tika pasniegtas „Draudzīgā aicinājuma balvas" tām Latvijas skolām, kuras desmit gadu laikā ceļojošo „Draudzīgā aicinājuma balvu" ieguvušas visbiežāk. Līdz ar šo pasākumu „Draudzīgā aicinājuma balva", kas 2000. gadā tika iedibināta uz desmit gadiem, būs noslēgusies.
Desmit gadu laikā „Draudzīgā aicinājuma balvu" dažādās nominācijās ieguvušas 126 Latvijas skolas: 32 republikāniskās pilsētu skolas, 31 pilsētu skola un 63 lauku skolas. Piešķirot balvu, vērtēti tika skolēnu sasniegumi valsts mācību olimpiādēs dažādos mācību priekšmetos un zinātnisko darbu konkursos.
Balvas pasniedza Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, līdzšinējie bijukšie Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministri, pašvaldību vadītāji, balvas atbalstītāji: Nordea bankas vadītājs Valdis Siksnis, Latvijas Nacionālās operas ģenerāldirektors Andrejs Žagars un citi.
Jāpiebilst, ka dažāda līmeņa balvas pilsētas skolu kategorijā regulāri ir saņēmusi arī Madonas Valsts ģimnāzija (MVĢ), kuras pārstāvji piedalījās arī vakar notikušajā svinīgajā pasākumā. Lielākais panākums MVĢ bija otrā labākā vērtējuma iegūšana 2006. gadā. Draudzīgā aicinājuma Cerību balvu 2003. gadā lauku skolu grupā ieguva arī Bērzaunes pamatskola.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS