Pirms kāda laika „Stara" redakcijā vērsās Vladislavs Larins, kas, būdams maznodrošinātās personas statusā, izmanto Madonas novada sociālā dienesta sniegto bezmaksas ēdināšanas pakalpojumu.
Tiesa, redakcijā viņš vērsās ar sūdzību gan par sniegtā ēdiena zemo kvalitāti, gan par to, ka viņš tiek dzīts laukā no ēdamtelpas.
Viņš arī pavēstīja, ka ēdiena pārdalē nodarbinātais cilvēks neievērojot sanitārās normas un ēdienu maznodrošinātajiem pārdalot negodīgi.
– Sociālajam dienestam būtu jāstrādā tā, kā tas ir citviet Eiropā. Esmu bijis Vācijā, Polijā un citās valstīs un redzējis, kā tur strādā sociālie dienesti. Mūsējais tikai cenšas pielāgoties Eiropai, – kritisks par Madonas novada sociālā dienesta darbu kopumā bija Vladislavs Larins.
Madonas novada sociālā dienesta vadītājs Gundars Riekstiņš noraidīja dienestam un tā darbiniekiem veltītos pārmetumus.
– Kādam gan jābūt cilvēkam, lai pateiktu, ka ēdiens, ko mēs izsniedzam trūcīgajiem cilvēkiem, nav ēdams? Ēdienu sagatavo PII „Saulīte". Esam iesaistījušies arī kādā ziedojumu programmā, ar kuras palīdzību pusdienām tiek likti klāt papildu produkti. Kas attiecas uz šī cilvēka izraidīšanu no telpas, tas varēja notikt gadījumā, ja viņš neievēro iestādes noteikumus un izvirza savas prasības vai arī ir reibumā, – situāciju komentēja Gundars Riekstiņš.
Viņš arī noraidīja pārmetumus, kas veltīti darbiniecei, kura citas sociālā dienesta darbinieces atvaļinājuma laikā ir pieņemta darbā pie ēdiena sadales.
– Viņa pati savulaik bija mediķe un ir izgājusi visas sanitārās prasības. Šie pārmetumi neatbilst patiesībai, – uzsvēra sociālā dienesta vadītājs.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS