Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Nometne Latviešu mūzikas svētku ietvaros

INESE ELSIŅA

Autors • 03.08.2017.

Nometne Latviešu mūzikas svētku ietvaros
Burtu lielums

No 29. jūlija Kalsnavas pamatskolā rit mūziķu nometne, kas noslēgsies šodien, 4. augustā, ar orķestra koncertu Madonas kultūras namā.

Rīta cēlienu nometnes dalībnieki aizvada mēģinājumos un meistarklasēs, pārējais laiks ir nometnes vadītāju izdomas ziņā.
– Marģers Smudzis visu dara tik labi, ka pēdējos pāris gadus, līdzīgi kā svin atkāzas, mūziķi augusta beigās atkal brauc uz Madonu un laukos pie Marģera vāra zupu, atceras nometnē piedzīvoto, – savos novērojumos dalās svētku organizators Mārtiņš Bergs.
Šogad nometnē piedalās 50 bērni un jaunieši no visas Latvijas.
– Man pašam šis ir ceturtais gads, kad darbojos ar mūziķiem, – atklāj Marģers Smudzis. – Sākumā biju nometņu vadītājs izdzīvošanas pārgājieniem, tagad turpinās sadarbība ar mūziķiem. Tā kā pašam mūzika ir tuva – bērni mācās mūzikas skolā, apmeklēju koncertus, klausos ierakstus, šādai sadarbībai labprāt piekrītu.
Nometnes vadītājs uzsver, ka svarīgi ir bagātināt mēģinājumu procesu ar aktivitātēm dabā. „Nedēļa ir ļoti intensīva, tāpēc cenšos jauniešiem dot brīvo laiku, lai var sadraudzēties, socializēties, piedāvāju dažādas spēles un sportiskas aktivitātes. Katrā ziņā visi dabū izskrieties, iztērēt lieko enerģiju. No rīta ceļamies astoņos, pēc tam ir rīta rosme, deviņos – brokastis. Tad sākas nodarbības orķestrim un dažādas meistarklases. Gatavojamies noslēguma koncertam, kur kopā ar lielajiem māksliniekiem uz skatuves kāps jauniešu orķestra dalībnieki."
Nometnes orķestrī spēlē gan Madonas un Lubānas pārstāvji, gan bērni no Jēkabpils, Ādažiem, Mārupes, Rīgas. – Visus esam iepazinuši, sveicināmies uz ielas un sociālajos tīklos apmaināmies jaunumiem, – novērtē nometnes vadītājs. – Katrā ziņā šie ir inteliģenti bērni, kas nevienam nav par nastu. Nometnes palīgi tā arī saka – mēs braucam atpūsties, plānotā nedēļa nav mocības vai sagurums, bet visiem kļūst par pozitīvu pieredzi un prieku. Augusta nogalē lielākā daļa brauc uz nometnes salidojumu, kad tiekamies laukos – pavakarējam, pamuzicējam, reizēm kāds makšķerē, laivo vai piedalās citās aktivitātēs.
Jautāts par Latviešu mūzikas svētku koncertiem, Marģers Smudzis atzīst: – Cilvēkos jāveido izpratne par mūzikas klausīšanos, jārosina acu priekšā uzburt tēlus. Ja skudriņas kaut pāris reižu koncerta laikā pārskrien, viss ir kārtībā, gandarījums no koncerta tiek saņemts.
Vadītājs novērtē iespējas Kalsna-vā: – Jaunkalsnavā ir laba skola – ērta, gaiša un plaša ēka. Te pietiek telpu, kur pasportot, ir ērts stadions. Arī vieta ir skaista – apskatījām
Kalsnavas arborētumu, mēģinājumiem izmantojam vietējās pašvaldības ēku, kas atrodas augstajā kalnā. No ēkas ceturtā stāva konferenču zāles, kurā rit mēģinājumi, paveras ekskluzīvs skats.
Nometnes komandā Marģeram ir 5-6 palīgi – brīvprātīgie, kas atbild par spēlēm, sportu, sadraudzēšanos, līdzjušanu – ko nu kurš. Izaicinājums ir tas, ka bērni ir no 10 līdz 18 gadu vecumam. Līdz ar to svarīgi nodrošināt, lai visiem ir interesanti, lai mazie nav atstumti, bet lielajiem nav garlaicīgi, pārlieku bērnišķīgi. – Tā kā nometnei cauri iet mūzika, katrs tajā var atrast sev vietu, – rezumē vadītājs.


04.08.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px