No 5. līdz 9. jūnijam Madonas novada multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā „Kubs" un tā apkārtnē norisinājās dienas nometne Madonas bērnu un jauniešu centra pulciņu 3.-5. klašu audzēkņiem.
Tematiskajā nometnē par dabu piedalījās 14 piedzīvojumu alkstoši, atraktīvi un drosmīgi bērni. Akcents tika likts uz āra aktivitātēm, būšanu pie dabas, un nometnes mērķis bija pēc skolas enerģētiski uzlādēt baterijas vasarai.
Piecas aizraujošas dienas
Pirmajā dienā bērni tika iepazīstināti ar nometnes noteikumiem un sadalīti divās komandās ar nosaukumiem „Lapiņas" un „Mākonīši". Lai iepazītos un sadraudzētos tuvāk, sākumā visi kopā spēlēja dažādas iepazīšanās spēles. Visas nometnes laikā par aktivitāti darbnīcās un spēlēs varēja krāt bonusiņus, plusiņus, par kuriem attiecīgi tika piešķirtas končiņas. Pirmā diena bija lietaina, tāpēc aktivitātes svaigā gaisā vajadzēja pārcelt uz iekštelpām. Viena komanda devās uz Madonas bērnu un jauniešu centru, lai kopā ar teātra studijas „Pilnpiens" vadītāju Inesi Zīli mācītos improvizēt. Savukārt otra komanda ar improvizācijas pulciņa skolotāju Daci Dzilnu darbojās teātra darbnīcā un no zeķēm taisīja lelles, kuras prot runāt, un tad ar tām spēlēja teātri. Kad darbnīcas bija beigušās, bērni kopā ar nometnes vadītāju Ievu Repšu spēlēja dažādas spēles.
Par nometnes dalības maksā iekļauto naudu bērni katru dienu pēc radošajām aktivitātēm ēda siltas un garšīgas pusdienas. Pēc pusdienām viņi turpināja spēlēt dažādas spēles un tad devās mājup.
Lai ātrāk pamostos un produktīvāk pavadītu dienu, otrās dienas rītā visi veica rīta rosmi. Pēc tam robotikas pulciņa skolotāja Ināra Meikališa izdalīja bērniem lapu ar āķīgiem un rēķināmiem uzdevumiem, kura bija jāaizpilda pa ceļam uz atpūtas un brīvā laika pavadīšanas teritoriju „Gulbju spārni". Interesantu, bērnus uzrunājošu aktivitāti bija sagatavojusi skolotāja Dace Caune. Vēlāk turpinājās radošās darbnīcas, tika spēlētas dažādas sportiskas spēles. Kad aktivitātes bija beigušās un pusdienas paēstas, nometnes dalībnieki kopīgi devās uz „Kubu", pa ceļam pārrunājot visas dienas aktivitātes.
Arī trešā nometnes diena iesākās ar rīta vingrošanu, bonusu un plusiņu pelnīšanu. Pēc tam bērniem bija iespēja darboties radošajā darbnīcā „Kas es būtu kā dabas materiāls" pie floristikas pulciņa skolotājas Karīnas Ravinskas un radošajā darbnīcā „Mana būtība gobelēns!" pie tekstilmākslas pulciņa skolotājas Ērikas Tropas. Kad aktivitātes Madonas BJC bija noslēgušās, nometnes dalībnieki devās ciemos uz jauniešu iniciatīvu centru „Burbulis", kur viņus sagaidīja centra vadītāja Lana Vihrova. Nometnes dalībnieki no ārā pieejamajām dabas veltēm taisīja kopīgu mandalu.
Nometnes pirmspēdējā diena iesākās ar aktīvām nodarbēm un jaunas spēles „dvieļbols" mācīšanos. Kad bērni bija aktīvi izkustējušies, viņi devās pie keramikas pulciņa skolotāja Māra Karlsona un rokdarbu pulciņa „Mīļlietiņas" skolotājas Rimas Smoļskas. Radošajā darbnīcā pie skolotāja Māra Karlsona bērni taisīja keramikas šķīvjus un tajos atstāja dažādu augu nospiedumus, kā arī iepazina augus. Darbnīcas noslēgumā nometnes dalībniekiem bija jāatpazīst šķīvjos atstāto augu nospiedumu nosaukumi, par ko varēja krāt punktus – māla ķirsīšus. Pēc radošajām darbnīcām viņi atgriezās „Kubā", lai paēstu pusdienas, atpūstos un nodotos sportiskajām, slapjajām aktivitātēm, kas karstajā laikā īpaši gāja pie sirds. Ieva Repša nometnes pirmspēdējā dienā bērniem bija sagatavojusi dažādus pārsteigumus – tetovējumus un rokassprādzītes.
Pozitīvas atziņas
Nometnes pēdējā dienā dalībnieki devās uz izklaides parku „Aviācijas brigāde" Lielvārdes novadā satikt dinozaurus, iecienītos animācijas filmas varoņus īstā „Aviācijas brigādes" pilsētiņā un darīt citas interesantas lietas. Piknika laikā nometnes dalībnieki pārrunāja nometnē notikušo un dalījās galvenajās atziņās. „Skola bija tikko beigusies un gribējās palikt mājās, spēlēt videospēles. Bet mamma neļāva īsti to darīt, tāpēc viņa sameklēja nometni un pieteica mani. Liels paldies viņai par to," atzina nometnes dalībnieks Artūrs Audže. Evandželīna Sultanova atklāja, ka, neraugoties uz potītes izmežģījumu, viņa kopā ar draugiem esot aktīvi darbojusies visas nometnes garumā. Savukārt Rēzija Vecozola apgalvoja, ka nākamgad arī piedalīšoties nometnē, jo šeit varēja ne tikai garšīgi paēst, bet arī iepazīt jaunus draugus un interesanti pavadīt brīvo laiku.
Arī nometnes vadītāja Ieva Repša ir gandarīta par kopā aizvadīto laiku un atzīst, ka nometne nebūtu iespējama bez lieliskajiem pedagogiem, kuri palīdzēja šo 14 bērnu vasaru padarīt piedzīvojumiem bagātāku. „Pirmkārt, nometnes laikā sapratu to, ka bērniem un jauniešiem ir vajadzīgi tādi cilvēki, kuri ar viņiem aktīvi darbojas, jo vecāki iet uz darbu un bērniem mājās īsti nav, ko darīt. Otrkārt, nometnes ir lielisks veids, kā labi pavadīt laiku un iemācīties kaut ko jaunu. Un, visbeidzot – ir tāds gandarījums, ka bērniem patika nometnē rīkotās aktivitātes, darbnīcas un pārgājieni," uzsvēra Ieva Repša.
21.06.2017.