Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Nodibina vidusskolas atbalsta biedrību

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 07.12.2015.

Burtu lielums

Pirms nepilna mēneša – 6. novembrī – tika nodibināta „Madonas pilsētas 2. vidusskolas atbalsta biedrība".

Jaundibinātās biedrības mērķis ir sniegt atbalstu saviem biedriem, lai nebūtu jārisina vienveidīgas problēmas un jautājumi katram atsevišķi, bet to varētu darīt centralizēti.
Madonas pilsētas 2. vidusskolas atbalsta biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Lilija Mozga norādīja, ka, apvienojot kopējā darbībā Madonas pilsētas 2. vidusskolas audzēkņu vecākus un citas fiziskas vai juridiskas personas, kuras ir ieinteresētas biedrības mērķu sasniegšanā, biedrība spēs aizstāvēt skolas intereses un vajadzības, vai tā būtu pedagogu un audzēkņu tālākizglītības veicināšana vai sadarbība ar dažādām valsts un pašvaldības institūcijām.
– Viens no galvenajiem biedrības darbības virzieniem ir veicināt Madonas pilsētas 2. vidusskolas materiāli tehniskās bāzes pilnveidošanu. Otrs virziens, kurā biedrība plāno darboties visaktīvāk, saistās ar skolu tīkla sakārtošanu Madonas novadā, kas skar arī Madonas pilsētas 2. vidusskolu. Mēs esam ieinteresēti mūsu vidusskolas kā atsevišķas iestādes arī turpmākā pastāvēšanā, neapvienojot to ar Madonas pilsētas 1. vidusskolu. Pašvaldības piedāvātais skolu tīkla reorganizācijas projekts nav racionāls un arī emocionāli neatbilst pašreizējai situācijai. Šajā situācijā loģiskākais risinājums būtu piebūves celšana Madonas Valsts ģimnāzijai, saglabājot jau eksistējošo pilsētas skolu tīklu, kura nosargāšana būs viena no mūsu biedrības darba prioritātēm, – skaidroja Lilija Mozga.
Biedrības publiskajā paziņojumā norādīts, ka pēc pašvaldības iecerētās reformas Madonas pilsētas 2. vidusskolas 10.-12. klašu skolēniem tiks būtiski pasliktināti mācību apstākļi. Līdz ar to biedrība uzskata, ka pēc reorganizācijas vienas izglītības iestādes skolēni tiks aizvietoti ar citas izglītības iestādes skolēniem mācībām nepiemērotās telpās, jo Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija atzina, ka Madonas Valsts ģimnāzijas telpas neatbilst izglītības iestādes vajadzībām.
Viens no valstī notiekošā skolu skaita optimizēšanas procesa argumentiem ir skolēnu skaita samazināšanās. Biedrības paziņojumā uzsvērts, ka Madonas pilsētas 2. vidusskolā skolēnu skaits ir pietiekams un skolā vērojama tendence izglītojamo skaitam palielināties, tāpēc biedrībai nav saprotams fakts, kāpēc pašvaldībai ir jāiznīcina izglītības iestāde, kas pilnvērtīgi funkcionē un nepārtraukti pilnveidojas.
Lilija Mozga akcentēja, ka jebkurš interesents ir aicināts līdzdarboties biedrības tapšanas procesā. Pēc viņas teiktā, biedrības biedru skaits aug dienu no dienas.
– Biedrības dibinātāji bija četri cilvēki, taču jau ar pirmo dienu tajā sāka stāties jauni biedri – sākotnēji skolotāji un viņu bērni, kas mācās vidusskolā. Šobrīd ļoti aktīvi ir arī bērnu vecāki, kā arī lielu interesi ir izrādījuši bijušie skolas absolventi, kuriem esam aizsūtījuši iesnieguma anketas. Precīzu biedru skaitu man šobrīd pat grūti nosaukt, jo jauni biedri nāk klāt katru dienu, – pastāstīja Lilija Mozga.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px