Pagājušajā ceturtdienā, 12. janvārī, pulksten 9.50, kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Šembele, Lubānas novada Indrānu pagastā tika atklāts, ka jau kādu laiku iepriekš nodegusi māja. VUGD darbinieki, ierodoties notikuma vietā, atraduši arī divu cilvēku mirstīgās atliekas.
Lai gan pagājušās nedēļas nogalē plašsaziņas līdzekļos tika rakstīts, ka faktu atklājis kāds vīrietis, kurš devies apciemot radiniekus, bet atradis māju nodegušu, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma informēja, ka pilnībā nodegusī māja atklāta, apsekojot elektrolīniju, lai konstatētu līnijas bojājuma cēloni.
– Ēkā atrastas divu cilvēku mirstīgās atliekas. Iespējams, ugunsgrēks izcēlies jau pirms vairākām dienām. Nodegusī māja atradusies vairākus kilometrus attālu no citām mājām, ugunsgrēku neviens nav pamanījis, un glābšanas dienesti par to nav informēti. Par notikušo uzsākts kriminālprocess, ir nozīmētas ekspertīzes, kuru laikā tiks precīzi noteikta sadegušo cilvēku identitāte. Visticamāk, abi ir mājas saimnieki, un kā iespējamais ugunsgrēka cēlonis tiek minēta pārkurināta krāsns, –
pastāstīja Dace Jukāma.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.01.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto