Nelaime tiešām nenāk brēkdama. Šo skarbo dzīves patiesību atkal apliecināja 17. augusta vakars, kad Murmastienē, bijušā veikala ēkā Jaunatnes ielā 2, ap pulksten 19 izcēlās ugunsgrēks.
Kā tagad pastāsta Murmastienes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Mozga, mājas saimnieks un tās iedzīvotāji, pamanījuši ugunsnelaimi, sākumā centušies liesmas nodzēst paši: – Taču mūsdienu celtniecības materiāli ir tādi, ka deg ļoti ātri. Pāris ūdens spaiņu neko nelīdzēja, liesmas iemetās siltināmajā materiālā, būtībā viss jumts arī ātri vien aizdegās. Tikmēr jau gan paši, gan arī garāmgājēji bija zvanījuši ugunsdzēsējiem.
Ēkā veikala darbība ir pārtraukta, bet augšējā daļā mitinājās kāda ģimene – kopumā seši cilvēki. Jānis Mozga noteic, ka katrā nelaimē vismaz ir sava laime – šoreiz laime tā, ka necieta neviens cilvēks.
– Paldies Dievam, ka nebija nakts, kas to zina, kā tad būtu noticis. Bet vēl bija dienas gaišais laiks, cilvēki nelaimi pamanīja. Paldies ikvienam iedzīvotājam, kurš steidzās palīgā. Cik varēja, ģimene ātrumā paķēra kādas mantas, bet laika bija dažas minūtes. Cilvēki saskrēja un palīdzēja no blakus esošās garāžas izstumt vismaz kādu tehniku. Labi vēl, ka laiks bija mierīgs, nebija liela vēja, kas liesmas nepārmeta uz kādu tuvumā esošu māju, – secina Jānis Mozga.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.08.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
Foto no personiskā arhīva