„Stars" jau rakstīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā rīko konkursu „Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016".
Konkursa mērķis ir noskaidrot, kura pilsēta nākamajā gadā kļūs par jaunatnes pasākumu centrālo norises vietu. Šāds konkurss tiek rīkots pirmo reizi. Uzvarētājs visa gada garumā kļūs par svarīgāko Latvijas jaunatnes pasākumu epicentru.
Par konkursa ieceri preses relīzē runā arī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile: – Mēs vēlamies stiprināt jauniešu sabiedriskās līdzdalības kultūru, aicināt pašus jauniešus apzināties, kas ir viņu sapņi un mērķi, un arvien attīstīt prasmes un gribasspēku tos piepildīt. Pieaugušo uzdevums ir piedāvāt laiku un vietu, kur jaunieši aktīvi un atbildīgi iesaistās novada, pilsētas, valsts attīstībā. Es ticu, ka šī var kalpot kā platforma, kur rasties un attīstīties jaunām, drosmīgām, izcilām idejām, Latvijas nākotnei, ko mūsu jaunieši paši veidos.
Latvijas Jauniešu galvaspilsētas statusa ieguvēja noteikšanā tiek ņemts vērā žūrijas vērtējums un sabiedrības balsojuma rezultāti. No 27. oktobra līdz 4. novembrim ikvienam ir iespēja nobalsot par kādu no četrām pilsētām, kuras izvirzītas balsojumam. Finālā iekļuvis arī Madonas novads sadarbībā ar Gulbenes novadu, konkurējot ar Cēsīm, Jelgavu un Liepāju.
Lai atbalstītu savējos – to, ka Madonas novads var kļūt par svarīgāko Latvijas jaunatnes pasākumu epicentru, svarīgs ir apkārtējās sabiedrības atbalsts. Jūsu balsojums tiek gaidīts – www.jauniesugalvaspilseta. Neesiet kūtri un balsojiet!