Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

No Vestienas atvadās jaunieši ar misiju

Redakcija

Autors • 29.07.2009.

No Vestienas atvadās jaunieši ar misiju
Burtu lielums

Šodien mājup uz Norvēģiju pēc nedēļu ilgas ciemošanās un darbošanās Vestienā devās 29 jaunieši – starptautiskas nevalstiskas organizācijas „Jaunatne ar misiju" („Youth with a mission", YWAM) dalībnieki. „Piedzīvojumu ar misiju" („Mission Adventures") laikā tika paveikti daudzi labi darbi, apciemoti vestēnieši, iegūti jauni draugi un apmainīta pieredze.

YWAM mājas lapā var uzzināt, ka organizācija nodibināta sešdesmitajos gados ar mērķi kalpot Dievam visā pasaulē. Viens no tās virzieniem ir iesaistīt jauniešus īstermiņa misijās, lai sludinātu evaņģēliju.

Sīkāk par „Piedzīvojumu ar misiju" pastāstīja viens no norvēģu grupas vadītājiem Thomas Kristian Torp: – Ideja šai misijai ir iemācīt jauniešus būt atvērtiem un sadzirdēt Dievu. Mēs katrs rodam saikni ar Dievu un sarunājamies ar viņu, kad darbojamies grupās un skaitām lūgšanas. Pēc tam dzirdēto realizējam dzīvē. Mēs esam pieredzējuši, ka cilvēki tiek izglābti, dziedināti, piemēram, kādai Vestienas iedzīvotājai atgriezās acu gaišums. Pirms došanās praktiskajā misijā mums Norvēģijā ir apmācību nometne, kur mūs sagatavo arī tam, ka dažreiz, iespējams, būs smagas tikšanās. Šobrīd īpaši izteikti ir tas, ka cilvēkus nomāc ekonomiskā situācija. Mēs vēlējāmies iegūt jaunus draugus, kā arī paliekoši izmainīt Vestienas iedzīvotāju dzīvi uz labo pusi.

Jaunietis „Piedzīvojuma ar misiju" programmas ietvaros Latvijā ir bijis jau iepriekš. Lieldienās viņš viesojies Saldū, un, salīdzinājumā ar Vestienu, kas ir daudz mazāka, tur jaunieši patstāvīgi sākuši veikt dažādas misijas, apciemojuši cilvēkus mājās un tamlīdzīgi.

Misijas ietvaros iedzīvotāji tika vairāk iepazīstināti ar Dievu, un ik dienu četras grupas nīderlandiešu devās mājas vizītēs pie vestēniešiem. Grupas līdere Sara Bakkan atklāja: – Nedēļas sākumā dažas no tām lietām, ko darījām, jauniešiem šķita nedaudz biedējošas, piemēram, cilvēku apciemošana mājās, runāšana angļu valodā. Tas viņus iesākumā nedaudz nervozēja. Taču viņi ir tik atvērti un komunikabli, ka ar laiku tā vairs nebija problēma un no māju apmeklējumiem viņi atgriezās ar lielu prieku sejā. Manuprāt, iemesls tam ir tāds, ka šīs nedēļas laikā esam bijuši liecinieki Dieva visvarenajam spēkam, jaunieši arvien vairāk pārliecinās, ka Dievs ar viņiem runā, atbild uz lūgšanām. Pirms braukšanas uz šejieni mēs četras dienas pavadījām apmācību nometnē. Bieži esam dzirdējuši apbrīnu par norvēģu jauniešu drosmi stāvēt svešu cilvēku priekšā un stāstīt par savām attiecībām ar Dievu. Jaunākajiem ir tikai 13 – 14 gadi. Tas ir iespaidīgi. Viņi to nedara, lai kaut ko pierādītu, veikt labo viņus mudina un vada Dievs.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 30.07.2009.

Autors: LAURA VOITIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px