Šopavasar Madonas pilsētā no siltuma neviena daudzdzīvokļu māja vēl nav atteikusies, trešdien „Staram" apstiprināja SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis, kaut gan tādas runas šad tad jau bija pavīdējušas.
Daži iedzīvotāji no apkures bija gatavi atteikties jau martā, kad nedēļu vai pusotru spīdēja saule un termometrs jau rādīja ap plus 10 un vēl vairāk grādu. Bet tad laikapstākļi mainījās, un pierima arī apņemšanās atteikties no dzīvokļu apsildīšanas.
Kā prognozēja pašvaldības uzņēmuma vadītājs, visticamāk, šī iespēja līdz Lieldienām arī netiks izmantota. Tas nebūtu prāta darbs, ja iedzīvotāji par šādu soli izšķirtos laikā, kad sinoptiķi vēl lielus plusus nesola un naktīs nereti pieturas sals.
– Katrā mājā jau tāpēc ir siltummezgli, lai varētu uzstādīt iedzīvotāju prasīto siltuma režīmu. Daudzviet radiatori ir remdeni, bet ar to pietiek, lai dzīvokļos varētu justies pietiekami komfortabli un nebūtu jāsalst, kā tas būtu gadījumā, ja no siltuma atteiktos vispār, pie tam situācijā, kad pavisam tuvu ir četras brīvdienas. Arī apkures rēķini būs daudz mazāki nekā ziemas mēnešos. Tie jau par martu ir ievērojami mazāki nekā februārī un janvārī, – uzsvēra Uldis Lielvalodis.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.04.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA