Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Neprasām visu no pašvaldības”

Redakcija

Autors • 18.04.2011.

“Neprasām visu no pašvaldības”
Burtu lielums

Pirms pāris nedēļām „Starā" publicētais raksts par Lubānas novada iedzīvotājiem Pušku ģimeni izraisīja visai plašu rezonansi un guva atspoguļojumu vairākos plašsaziņas līdzekļos. Jāatzīst, iedzīvotāju attieksme un viedokļi par minētās ģimenes stāstu bija polāri – vieni viņus dēvēja par pabalstu medniekiem, kas bezatbildīgi plānojuši savu ģimeni un tagad pie pirmajām grūtībām gaida, lai pašvaldība visu izdara viņu vietā, citi uzskatīja, ka pašvaldībai un valstij vairāk jārūpējas par daudzbērnu ģimenēm, un pat pauda gatavību piedalīties ziedojumu vākšanā.

Pagājušajā nedēļā Mārtiņš Puška atkārtoti sazinājās ar „Staru" un vēlējās atspēkot daļu informācijas, kas izskanēja TV3 ziņu sižetā un publiskajā telpā.

Mārtiņš Puška un Dace Ūbelīte-Puška, izrādot telpu, ko pašvaldība piešķīrusi un bāriņtiesa aicinājusi izremontēt tā, lai telpa būtu piemērota dzīvošanai, uzsvēra, ka nepatiesi ir apgalvojumi, ka viņi nedz šajā telpā, nedz pašreizējā dzīvesvietā neko nav darījuši un nav ieguldījuši līdzekļus.

– Šie apgalvojumi nav patiesi. Esošajā dzīvoklī mainījām grīdu, jo dēļi bija uzklāti uz kailas zemes un to, kas no tiem bija palicis pāri, varēja ar grābekli sakasīt. Par saviem līdzekļiem ievilkām ūdensvadu, plīti pārmūrējām, lai dūmi nenāk istabā. Tādēļ arī nevarējām uztaisīt kosmētisko remontu, lai gan kāds tur kosmētiskais remonts, ja dzīvojamā platība ir tik maza, ka, veicot remontu, pašiem nebūtu kur palikt, –
norādīja Dace Ūbelīte-Puška.

Puškas atzina, ka minētajiem darbiem finansējumu no pašvaldības nelūdza.

Papildus ierādītajā dzīvojamajā platībā, kas atrodas tajā pašā ēkā, kur ģimene mitinās šobrīd, var redzēt nesen veiktu darbu pēdas. No veciem dēļiem ielikta grīda, plastmasas pakešu logi, ievilkti elektrības vadi, kā arī apmestas sienas. To visu veikusi pašvaldība. Tiesa, apmetums mitrumā jau sācis plaisāt. Lielākā problēma šai telpai, ko iedzīvotāji agrāk izmantojuši kā malkas šķūni, ir tā, ka trūkst durvju, līdz ar to temperatūru telpā grūti regulēt.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.04.2011.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px