Biedrība „Siera klubs" bieži centusies organizēt pasākumus, lai varētu sacīt – „Tas notiek pirmo reizi Latvijā!". Arī šoreiz – pirms Ziemassvētkiem ir izceptas piparkūku mājiņas – skaists un mīļš Ziemassvētku tuvināšanas brīdis, taču tajās dzīvo nevis rūķīši, bet… siers.
„Siera kluba" vadītāja Vanda Davidanova stāsta: – Mums sadarbībā ar Ventspils jaunajiem pavāriem un citu specialitāšu audzēkņiem radās ideja īstenot pasākumu „Kur dzīvo sieri?". Protams, Ziemassvētku laikā. Lai arī Latvijā ražotajiem sieriem būtu svētki, lai šim vērtīgajam un veselīgajam produktam mēs pievērstu patērētāju lielāku uzmanību – neaizmirstiet tos, glīti noformētus platēs vai ēdienos, celt svētku galdā. 7. decembrī Ventspils tehnikuma audzēkņi, saņēmuši gudrus padomus un ieteikumus no pedagogiem, bija izcepuši daudzas piparkūku mājiņas, lielas un mazas. Bija muiža ar greznu žogu un automašīna ar uzrakstu „Siera klubs", bija baznīca un melnā pirts, bija hotelis un sirsniņmājiņa… Kopā veidojās brīnišķīga pilsētiņa. Pat svētku eglīte bija! Izskatījās kā pasakā, bet tā bija īstenība. Laimīgie sieri, kam bija lemts padzīvot pasakainos piparkūku namiņos! Starp tiem bija arī Baltais biezpiena siers un Jāņu siers, ko ražo AS „Lazdonas piensaimnieks", kas ir „Siera kluba" dalībnieks.
Piparkūku mājiņu cepēji saņēma dāvanas no biedrības „Siera klubs", bet piparkūku pilsētiņu ar tās „iedzīvotājiem" – sieriem – var apskatīt visi interesenti. Arī „Stara" lasītājiem ir atsūtīti foto ar piparkūku namiņiem, kur dzīvo sieri.
16.12.2016.