Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Nelaimes uz ūdens – arī pēc peldsezonas

Redakcija

Autors • 24.09.2014.

Burtu lielums

Lai arī peldsezona, var teikt, ir beigusies, noslīkušo skaits turpina palielināties, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inga Vetere.
Viņa akcentēja, ka aktīvā peldsezona ir beigusies un nu jau tikai retais dosies peldēties, jo arī ūdens temperatūra ir krietni zemāka nekā vasarā, taču nelaimes gadījumu skaits uz ūdens līdz ar to nesamazinās.

– Diemžēl nevar apgalvot, ka līdz ar to noslīkušo statistika ir apstājusies. Rudeņos, līdz ūdenskrātuves klās ledus, visbiežāk nelaimes gadījumi notiek ar makšķerniekiem, kuri makšķerē no laivām. Ja laiva ir apgāzusies vai cilvēks kāda iemesla dēļ ir iekritis ūdenī, izpeldēt ir gandrīz neiespējami, – pauda Inga Vetere.
Viņa skaidroja, ka vēsajā laikā cilvēki ir silti saģērbušies un, iekrītot ūdenī, drēbes piesūcas ar ūdeni, kļūstot smagas, velk cilvēku dzelmē. – Attālumu līdz krastam, ko cilvēks peldoties var bez grūtībām pārvarēt, nebūs iespējams veikt šādā ietērpā, – Inga Vetere piebilda.
VUGD atgādina, ka tikai glābšanas veste šādā gadījumā palīdzēs noturēties virs ūdens, tāpēc makšķernieki tiek aicināti neaizmirst par savu drošību un pirms došanās ezerā uzvilkt glābšanas vesti.
Šogad VUGD darbinieki no ūdens izvilkuši 126 noslīkušos cilvēkus.

Autore: LAURA KOVTUNA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px