Iepriekš jau informējām, ka Madonā, Skolas ielā, pagājušās nedēļas sākumā velosipēdā, ar kuru pārvietojās 1998. un 1999. gadā dzimuši jaunieši, ietriecās automašīna VW Golf. Kamēr vēl tiek skaidrots, kura vainas dēļ sadursme notikusi, Valsts policijas darbinieki atgādina – vecākiem jāseko līdzi, ar cik tehniski nodrošinātiem velosipēdiem brauc viņu nepilngadīgās atvases un vai bērni zina Ceļu satiksmes noteikumus (CSN).
Kā izrādās, attiecīgajā negadījumā velosipēds, ar ko brauca 14 gadus vecais jaunietis un neatļauti uz tā rāmja veda arī pasažieri – 13 gadus vecu puisi -, pat nav bijis aprīkots ar bremzēm. VP Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektors Gatis Kušķis pastāstīja: – Viens no negadījumā iesaistītajiem puišiem jau bija nonācis policijas redzeslokā tieši par drošības noteikumu neievērošanu uz ceļiem un braukšanas manieri. Iepriekš jau bijām brīdinājuši gan puisi, gan viņa mammu un piekodinājuši ievērot noteikumus, jo iedzīvotāji bija stāstījuši par pārgalvīgo braukšanu. Acīmredzot negadījumā iesaistītie bija pārliecināti, ka „ar mani nekad kas tāds nenotiks". Šis gadījums pierāda, cik liela loma ir vecākiem, jo viņiem ir jāskatās, ar kādu transportlīdzekli un cik tehniski aprīkotu pārvietojas viņu atvases. Par laimi, cietušie jaunieši tika cauri sveikā ar sīkām traumām. Bet, ņemot vērā notikušā apstākļus, ceļa negadījums puišiem varēja beigties arī letāli. Tad gan cilvēki sāktu domāt un pārmest, kāpēc neviens jauniešiem blakus nestāvēja un nelaimi nenovērsa? Nelaimi vajadzēja novērst jau mājās, pārbaudot transportlīdzekļa tehnisko stāvokli, puišu braukšanas spējas, noteikumu ievērošanu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.07.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto