Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Nekur nav tik labi kā mājās”

Redakcija

Autors • 11.10.2013.

“Nekur nav tik labi kā mājās”
Burtu lielums

Saruna ar Guntaru Raču pirms Raimonda Paula un Guntara Rača dziesmu koncerta, kas 27. oktobrī notiks Madonā.

– Vai atceraties pirmo dziesmu, ko sacerējāt kopā ar Raimondu Paulu?
– Protams! 1992. gadā Laima Vaikule bija uzaicināta uzstāties Japānā. Japāņi vēlējās, lai Laima latviski izpilda slaveno dziesmu „Vernisāža", un Pauls man pajautāja, vai nevaru uzrakstīt savu teksta variantu, jo līdz tam tā bija tikai krieviski. Es to izdarīju, šī versija tika ierakstīta studijā un vēlāk Tokijā atskaņota Jaungada naktī. Dziesmas latviskais nosaukums bija „Elizabet". Tomēr tā kaut kā neiedzīvojās, un es tikai šogad atkal atradu to seno ierakstu. Izklausās komiski. Apmēram tajā pašā laikā Pauls man iedeva vairākus „Dzeguzītei" rakstītus meldiņus, un tā tapa „Anniņa vanniņā", „Kapteinis Reinis", „Āzītis" un virkne citu vēlāk superpopulāru dziesmu bērniem. „Anniņas" panākumi bija tik milzīgi, ka Pauls piedāvāja sadarbību turpināt, un tad jau, kā saka, maisam gals bija vaļā.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.10.2013.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px