Kā ik gadu, iestājoties rudens/ziemas sezonai, mazliet palielinās sociālo dienestu klientu skaits Madonas reģionā, kas saistāms ar to, ka beigušies sezonas darbi un dārza, meža veltes. Aptaujātie sociālo dienestu vadītāji secina, ka tā ir ierasta un sagaidāma tendence, kurai viņi jau ir gatavi.
– Ja salīdzinām ar vasaru, neliels sociālā dienesta klientu skaita pieaugums ir. Piemēram, augustā visā Madonas novadā bija 1170 trūcīgo, savukārt septembrī – jau 1212. Tā ir dabiska tendence ik gadu, ka vasarā līdz ar sezonālajiem darbiem klientu skaits mazliet krītas, savukārt rudenī, jo kļūst aukstāks un samazinās veltes dārzos un mežos, šis skaits mazliet pieaug. Taču domājams, ka līdz gada beigām, šajos divos mēnešos, lielu izmaiņu vairs nebūs, – atklāj Madonas novada sociālā dienesta vadītājs Gundars Riekstiņš.
Savukārt uz 2015. gada sākumu viņa prognozes gan ir mazliet citādākas: – Klientu skaits līdz ar nākamo gadu noteikti pieaugs, jo ar šo gadu izbeidzas tā sauktā simtlatnieku programma, kurā pagaidu algotajos sabiedriskajos darbos strādāja arī daudzi iepriekšējie sociālā dienesta klienti. Izskatās arī, ka šo programmu vairs nedomā atjaunot, tātad cilvēki pēc palīdzības nāks uz sociālajiem dienestiem, un tas būs uz pašvaldības pleciem. Varētu pieaugt trūcīgo personu un garantētā minimālā ienākuma saņēmēju skaits.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.11.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA ilustratīvs foto