Pagājušajā nedēļā „Stara" redakcijā vērsās Sandis Mazurs, kas ir persona bez noteiktas dzīvesvietas, žēlojoties, ka Madonas novada pašvaldības sociālais dienests ar šā gada 4. janvāra lēmumu ir nolēmis pārtraukt viņam nodrošināt nakts patversmes pakalpojumu.
Lēmums pamatots ar to, ka Sandis Mazurs saskaņā ar nakts patversmes nakts dežuranta un dienas dežuranta ziņojumu 31. decembrī un 2. janvārī bijis alkohola reibumā un lietojis necenzētus vārdus. Tā kā arī pēc pārrunām viņa uzvedība nav mainījusies, nolemts nakts patversmes pakalpojuma sniegšanu pārtraukt.
Sandis Mazurs „Staram" gan galvoja, ka sociālā dienesta lēmumā minētie fakti nav patiesi, kā arī pašu lēmumu viņš uzskata par prettiesisku un tādu, kas radījis apdraudējumu viņa veselībai. Lēmumu viņš ir arī apstrīdējis Madonas novada pašvaldības administratīvo aktu strīda komisijā.
– Esmu persona, kurai nav dzīvesvietas un ienākumu. Sociālā dienesta darbiniekiem bija arī zināms, ka pēc kāju operācijas man ir noteikts gultas režīms. Vienīgā nakts patversme Madonā atrodas Parka ielā 4, un man nav citas vietas, kur pārnakšņot. Esmu tiesīgs izmantot nakts patversmes pakalpojumus, un dienesta pienākums ir man šādu palīdzību sniegt, – uzsvēra Sandis Mazurs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.01.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto