17. jūnijā visā valstī atzīmēja Latvijas Republikas okupācijas dienu, un tajā, kā jau visās svētku un atceres dienās, bija jāizkar vai jāuzvelk valsts karogs attiecīgā noformējumā.
Tiesa, ne visur tas tika izdarīts. Karogus nemanīja pie dažām Madonas daudzdzīvokļu un privātmājām, kā arī 17. jūnija rītā „Stara" redakcijai piezvanīja kāds mārcēnietis un norādīja, ka pie Mārcienas pagasta pārvaldes ēkas karogs ir uzvilkts līdz masta augšai, nevis atrodas pusmastā, kā to nosaka likums „Par Latvijas valsts karogu" (ja Latvijas valsts karogs paceļams sēru noformējumā, virs karoga pie kāta piestiprina melnu lenti, kuras platums ir 1/20 no karoga platuma, tā, lai tās gali brīvi kristu visā karoga platumā. Mastā uzvilktos karogus nolaiž pusmastā bez sēru lentes). Viņš arī apgalvoja, ka tas pats noticis arī 14. jūnijā. Arī „Stars" pārliecinājās, ka 17. jūnijā vēl pusdienlaikā karogs pie Mārcienas pagasta pārvaldes ēkas nebija noformēts atbilstoši likumam.
Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Mālniece atzina, ka šis ir izņēmuma gadījums, nevis ierasta prakse, un apgalvoja, ka 14. jūnijā karogs tomēr bijis nolaists pusmastā.
– Saimniecības daļas vadītājs šo pienākumu veic atbildīgi, un šobrīd viņu kritizēt es nevēlētos. Interesanti gan ir tas, ka cilvēks, tā vietā, lai atnāktu uz pārvaldi vai mums piezvanītu un painteresētos, vai tā ir ļaunprātība, paviršība, aizmāršība vai kas cits, izvēlas uzreiz zvanīt „Staram" un sūdzēties, – norādīja Ināra Mālniece.
Tiesa, karoga izkāršana atbilstošā noformējumā ir tikai puse no darba. 18. jūnija rītā Madonas pilsētā pie vairākām mājām vēl varēja redzēt nenoņemtus karogus ar visām sēru lentēm.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto