Turpinām „Stara" lasītājus iepazīstināt ar bijušajā Madonas rajona teritorijā izveidoto novadu pašvaldību domes deputātu plāniem saistībā ar šā gada 1. jūnijā notiekošajām pašvaldību vēlēšanām.
Šajā numurā pievērsāmies Cesvaines novada pašvaldības domei, kurā tika ievēlēti deputāti no divām vēlētāju apvienībām.
„Vēlamies paši par sevi lemt"
Cesvaines novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vilnis Špats, kura pārstāvētā vēlētāju apvienība „Savam novadam" iepriekšējās vēlēšanās ieguva 12 mandātu, „Staram" atklāja, ka vēlas kandidēt arī šā gada pašvaldību vēlēšanās.
– Līdzīgi kā iepriekšējās vēlēšanās, veidosim vēlētāju apvienību, jo mazajām pašvaldībām, par laimi, nav prasības, ka obligāti jākandidē no politisko partiju sarakstiem. Gaidāmajās vēlēšanās mūsu pašvaldības domē būs jāievēlē mazāks deputātu skaits, līdz ar to ir mainījies arī mūsu vēlētāju apvienības saraksts. Būs gan cilvēki, kuri kandidēja iepriekšējās vēlēšanās, gan jaunas personālijas, – savus plānus saistībā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām atklāja Vilnis Špats.
Atskatoties uz aizvadītā Cesvaines novada pašvaldības domes sasaukuma darbu, Vilnis Špats atzina, ka iepriekšējos gados padarīts ir ļoti daudz.
– Pats svarīgākais, ka mums izdevās segt ar Cesvaines vidusskolas pirmās kārtas būvniecību saistītos izdevumus. Vidusskola tika atklāta 2007. gadā, taču par tās būvniecību pilnībā netika samaksāts, ko, paralēli ņemot kredītu un tiesājoties, izdarījām krīzes periodā. Tas, manuprāt, ir bijis šī domes sasaukuma lielākais darbs. Protams, ir paveikti arī citi darbi, tai skaitā vairāki attīstības projekti – veikta kultūras nama siltināšana un labiekārtošana. Sakārtots ir arī skvērs starp bibliotēku un kultūras namu. Esam siltinājuši un veikuši apkures sistēmas nomaiņu pirmsskolas izglītības iestādē. Nesen noslēdzām ūdenssaimniecības rekonstrukcijas projekta 1. kārtu un esam ķērušies pie 2. kārtas. Par pašvaldības līdzekļiem iekārtots bērnu rotaļu laukums. Šajos gados esam centušies sakārtot arī Kraukļu bibliotēku. Tai ir izremontētas telpas un daļēji nomainīts jumts. Kapitāls remonts veikts arī Ķinderu kapličā, – nozīmīgākos darbus uzskaitīja Cesvaines novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vilnis Špats.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.03.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS