17. maijā devīto reizi brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā „Meņģeļi" tika aizvadīta Muzeju nakts.
Šajā gadā visā Latvijā noslēdzās Muzeju nakts trīs gadu cikls, kas iezīmēja trejkrāsaino dzintara tapšanas ceļu. Iepriekšējos gados godinājām dzintara auklētājus – zilo jūru un zaļo mežu. Šogad sārtajam dzintaram bija jāiemirdzas visā tā spožumā.
Gatavojoties Muzeju naktij, Ērgļu novada iedzīvotāji tika aicināti padalīties ar saviem dzintara izstrādājumiem, lai pasākuma laikā tie tiktu parādīti izstādē „Ērgļu novada dzintars". Atsaucība bija liela, jo kopumā izstādē bija apskatāmas 76 vienības: dažnedažādas krelles, piespraudes, kuloni, auskari, gredzeni, aproču pogas, pat pildspalvu turētājs un Kaucmindē darināts tautastērps, kura ņieburu rotā dzintara pogas. Paldies Jēkabsonu ģimenei, Agitai Opincānei, Inesei Vīlei-Bērziņai, Ilonai Cielavai, Terēzei Kaimiņai, Andrim Brēmanim, Dainai Vizlai, Benitai un Sandrai Nīgalēm, Veltai Kurzemniecei, Samantai Liepiņai, Tīnai Blūmai, Silvai Teterei un Ainai Braķei par atsaucību.
Rosība „Meņģeļos" sākās jau rīta pusē ar improvizētās skatuves rotāšanu. Ar dabas materiāliem rotātais muzeja stallis uz pasākuma laiku ieguva jaunu izskatu. Par to paldies Ērgļu pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte" „Zvaigznīšu" grupiņas vecākiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.05.2014.
Autore: IEVA VILNĪTE,
muzeja „Meņģeļi" vadītāja