Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijas telpās Rīgā notika „Mutes veselības kalendāra 2011" atvēršanas svētki.
To ietvaros tika apbalvoti „Mutes veselības kalendāra 2011" fotogrāfiju autori. „Mutes veselības kalendārā 2011" iekļautas 13 jauniešu uzņemtas krāsainas un melnbaltas fotogrāfijas, kas veltītas tēmai „Pasmaidīsim!". Fotogrāfijas izvēlētas konkursa kārtībā.
Fotogrāfiju autori ir 9.-12. klašu skolēni no Latvijas novadiem, viņu vidū – arī Patrīcija Kolāte no Lubānas un Ineta Karavaičuka no Madonas. Fotogrāfijas apskatāmas Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centra mājas lapā www.vzc.lv/LV/konkurss.htm.
Mutes veselības kalendārs ir motivācijas kalendārs bērnu un jauniešu auditorijai, kurā tiek iekļauti pašu jauniešu veidoti mākslas darbi par mutes veselības tematiku.
Kalendāra tradīcija dibināta 2007. gadā līdz ar mobilās zobārstniecības projekta uzsākšanu Latvijas teritorijā. Konkursā „Apzīmē zobu busiņu" 1.-5. klašu skolēniem tika izraudzīti 4 zīmējumi, kas rotā mobilās zobārstniecības autobusu sānus, savukārt 12 zīmējumi tika iekļauti „Mutes veselības kalendārā 2008". 2008. gadā
1.-7. klašu skolēni konkursa ietvaros rakstīja dzejoļus par tēmu „Gudrais zobiņš" un ilustrēja tos. 2009. gadā kalendāra konkursā piedalījās 5 un 6 gadus veci pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, kas zīmēja „Smaida" tēmai veltītus zīmējumus.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS