Romiešu rakstnieks un vēsturnieks Plutarhs, kas dzīvojis pirms mūsu ēras, rakstīja: „Lai klusē tas, kas devis; lai runā tas, kas saņēmis." Šoreiz gribētos pilnībā pievienoties šī gudrā romieša domām un pastāstīt gan par devējiem, gan ņēmējiem. Svētā Krusta Ērgļu katoļu draudzei ir draugi labdari Vācijā – Svētās Ģimenes katoļu draudze Vaijē (Weyhe), Lejassaksijas zemē.
Šī sadarbība starp abām draudzēm aizsākās dažus gadus vēlāk, kad Madonas rajona un Vaijes pagasta pašvaldības bija noslēgušas savstarpējās sadarbības līgumu pirms 20 gadiem. Pēc notikušās teritoriālās reformas Latvijā 2010. gadā pēc Vaijes puses iniciatīvas tika noslēgti jauni sadarbības līgumi ar bijušā Madonas rajona teritorijā esošajām 5 novadu pašvaldībām, tostarp arī jaunizveidoto Ērgļu novadu.
Vaijes katoļu draudze izvēlējās Ērgļus kā vienu no saviem sadarbības partneriem no 1996. gada, priestera Mihaela Šillera (Michael Schiller) kalpošanas laikā. Pēc 2007. gada, kad draudzē nomainījās priesteri, sadarbība nedaudz apsīka, tā kļuva vairāk privāta, un vācu pusē to ļoti aktīvi uzturēja Hedviga Milleres kundze (Hedwig Müller). Viņa ir vairākas reizes viesojusies arī Ērgļos, piedalījusies dievkalpojumos mūsu draudzes baznīcā. Vairākus gadus pēc kārtas divreiz gadā, pavasaros un rudeņos, viņa organizējusi humānās palīdzības pakas Ērgļu draudzei, kas tiek sūtītas uz Madonas pašvaldību, no kuras Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Madonas komitejas izpilddirektore Velta Vilšķērste novada tās adresātiem. Arī šajā rudenī tās ir pienākušas, un kā vienmēr netiek aizmirsts arī mazs finansiāls atbalsts, un tas viss ir nonācis pie adresāta – Ērgļu katoļu draudzē. Pērngad par ziedojumu tika sarūpēta malka baznīcas apkurināšanai.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.10.2012.
Ērgļu katoļu draudzes vārdā –
ANNA KUZINA