Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Mūspusē – Vislatvijas Jawa saiets

Redakcija

Autors • 14.08.2013.

Mūspusē – Vislatvijas Jawa saiets
Burtu lielums

Aizvadītās nedēļas nogalē daudzviet Madonas apkārtnē gaisu pieskandināja motociklu rūkoņa – šeit ikgadējā salidojumā pulcējās Jawa un CZ mototehnikas lietotāji un īpašnieki.

Pasākumu rīko biedrība „Latvijas Jawa klubs", un tas katru gadu bāzes vietu rod citā Latvijas daļā vai novadā. Šoreiz par mītnes vietu salidojuma dalībniekiem kļuva Lazdonas pagasta „Salas".
– Šogad sagadījās, ka pasākumam jānotiek Vidzemē, un likumsakarīgi, ka no šī reģiona pilsētām tā norisei izvēlējāmies Madonu un bāzes nometnei – skaistu vietu pie Lazdonas ezera. Izstrādājām maršrutu ar tām vietām tuvākajā apkārtnē, ar ko lepojamies, lai varam tās parādīt ciemiņiem – Jawa cienītājiem no pārējiem reģioniem, – pastāstīja Andris Bardziņš, kas kopā ar vēl vienu vietējo Jawa lietotāju rūpējās par pasākuma norisi. Lai arī pasākuma galvenais organizators ir „Latvijas Jawa klubs", ērtāk darboties, ja uz vietas ir tādi kā virsvadoņi, kas palīdz kluba biedriem.
Salidojuma dalībnieku izbrauciena motorizēto pārinieku mugurā pirmais pieturas punkts bija Saieta laukums Madonā, lai dotu iespēju iebraucējiem apskatīt pilsētu. Tālāk ceļš veda uz Cesvaini – motobraucēji ar interesi iepazinās ar Cesvaines pili un parku, ko daudzi nekad iepriekš nebija apmeklējuši.
Maršruta noslēgumā tika apmeklēta jaunizbūvētā Madonas kartinga trase, pēc tam notika regularitātes braucieni, kas sagādāja vislielāko azartu. Kā pie beidzamā apskates objekta spēkrati piestāja Baltijā lielākā trušu dārza pagalmā z/s „Sveķi".
– Jāteic, ka atbrauca necerēti daudz dalībnieku. Sākotnēji gaidījām, ka ieradīsies ap 20, tomēr sapulcējās ap 40, un tas ir ļoti daudz šādam pasākumam. Salidojuma biedru vidū bija pārstāvēts „Latvijas Jawa klubs", retro Jawa klubs no Valmieras, un pārējie bija individuālie braucēji, kas nevienā klubā nav iesaistījušies, – tie, kas vienkārši brauc un bauda, – atklāja Andris Bardziņš un uzsvēra, ka lielāko prieku organizatoriem sagādājušas labās atsauksmes par pasākumā piedāvāto programmu.
Organizators arīdzan akcentēja, ka salidojumā labprāt piedalās ne vien vīri ar motocikliem, bet arī visi ģimenes locekļi: – Daudziem automašīnās brauca līdzi sievas un bērni. Bija arī kungi, kas uz motocikla brauc kopā ar sievu.

Autore: RITA TURKINA

DĀVJA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px