Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Mirušo cilvēku transportēšana

Redakcija

Autors • 19.12.2007.

Burtu lielums

Madonas rajona padomes kārtējā sēdē plašāka diskusija izraisījās jautājumā par Madonas rajona pašvaldībās mirušo cilvēku transportēšanu.

Rajona padomes galvenā speciāliste veselības aprūpes jautājumos Gunta Andžāne, informējot rajona padomes locekļus par šo jautājumu, norādīja, ka līdz šim ir bijušas neskaidrības par to, kam tad īsti būtu jāsedz ar mirušo transportēšanu saistītās izmaksas. Saskaņā ar likumdošanu šīs izmaksas segt vajadzētu piederīgajiem, ja personai konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes vai ir aizdomas, ka nāve nav iestājusies dabiski, policija par pašu līdzekļiem transportē mirušo uz Pļaviņām tiesu medicīniskās ekspertīzes veikšanai. Taču problēmas līdz šim ir bijušas ar tādām mirušām personām, kas nav deklarējušas savu dzīvesvietu, kam nav piederīgo vai tās nav identificētas.
– Šādu gadījumu nav daudz, aptuveni 8-10 gada laikā, un būtu labi, ja rajona padome apņemtos segt šīs izmaksas, kas ir aptuveni Ls 45 viena cilvēka transportēšanai, novirzot līdzekļus konkrētajai pašvaldībai, kuras teritorijā mirusī persona atrasta, – ierosināja Gunta Andžāne.

Uz sēdi pieaicinātais Madonas rajona policijas pārvaldes administratīvās nodaļas priekšnieks Jānis Gļauda atzina, ka pašreizējā situācija policijai rada problēmas.
– Visu laiku policija ar mirušo pārvadāšanu ir nodarbojusies, un darījusi to labprātīgi, kaut arī neviens likums mums neuzliek par pienākumu to darīt, un arī līdzekļi budžetā tam nav paredzēti. Mēs esam šim mērķim no ministrijas pieprasījuši finansējumu, taču atbilde ir, ka ne šogad, ne nākamgad tāds nav paredzēts. Policijai šis „pakalpojums" gadā izmaksā aptuveni Ls 4000, – situāciju raksturoja Jānis Gļauda.

Viņš uzsvēra, ka mirušo transportēšana nav vienīgā problēma, kas prasa no policijas lieku laika un resursu patēriņu.
– Ja cilvēks ir miris, pirmajam, kas konstatē nāves faktu, nosaka cēloni un to dokumentē, vajadzētu būt ģimenes ārstam, taču bieži vien, ja cilvēks nomiris, tiek zvanīts policijai. Ja nāves cēloni nevar noteikt, tad ģimenes ārsts ar norīkojumu līķi sūta uz vietējo morgu, lai tur veic sekciju. Ja ir redzamas vardarbīgas nāves pazīmes, tad jau lietā iesaistās policija, – norādīja policijas pārvaldes administratīvās nodaļas priekšnieks.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 20.12.2007.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px