Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Ministriem darāmā vēl daudz

Redakcija

Autors • 31.01.2012.

Ministriem darāmā vēl daudz
Burtu lielums

31. janvāra „Stara" numurā sniedzām ieskatu Ministru kabineta vadītāja Valda Dombrovska redzējumā par viņa trešās vadītās valdības pirmajām 100 nostrādātajām dienām. Šajā numurā piedāvājam iepazīties arī ar trīs nozaru (ekonomikas, labklājības un tieslietu) ministru darba atskaitēm par paveikto katra uzraudzītajā jomā.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts kā vienu no būtiskākajiem ministrijas darbiem minēja to, ka tiek izstrādātas modernas industriālās politikas vadlīnijas, par kurām jau sāktas diskusijas ar ekspertiem.
– Industriālās politikas mērķis ir panākt augstāku valsts industrializāciju un pilnveidot eksportu, radot augstākas pievienotās vērtības produktus un pakalpojumus, jaunas un labāk apmaksātas darbavietas. Ar industriālās politikas palīdzību līdz 2020. gadam apstrādes rūpniecības īpatsvaru kopējā pievienotajā vērtībā no pašreizējiem 14,2% plānots palielināt līdz 20%, kas ir normāli attīstītu valstu līmenis, – skaidroja Daniels Pavļuts.

Divu nozīmīgu jautājumu bloki
Kā otru būtisku aktualitāti ministrs minēja to, ka sabiedriskajai apspriešanai nodota „Latvijas enerģētikas stratēģija 2030", kas ir Latvijas nākotnei stratēģiski svarīgs dokuments, jo noteiks ilgtermiņa virzienu, kādā valstij jādodas gan energoapgādes drošības, gan konkurētspējas, gan energoefektivitātes un arī zaļās enerģijas lietošanā.
Tāpat Latvijas intereses enerģētikā tiek aizstāvētas arī starptautiskā līmenī, pieliekot visas pūles, lai gūtu valstij labvēlīgu lēmumu reģionālā sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecībā. Panākta vienošanās, ka Eiropas Komisija veiks neatkarīgu pētījumu par termināļa būvniecībai ekonomiski izdevīgāko vietu.
Par nozīmīgu Ekonomikas ministrijas un visas valdības darbības virzienu ministrs nosauca arī valsts kapitālsabiedrību pārvaldības reformu.
– Valstij kapitāldaļas ir aptuveni 140 uzņēmumos, un to kopējā vērtība pārsniedz vairākus miljardus latu. Vēsturiski šī kapitāldaļu pārvaldība ir bijusi decentralizēta. Mums ir labas pārvaldības gadījumi, taču netrūkst arī tādu, kad runa ir ne vairs par negūtu peļņu, bet gan milzīgiem zaudējumiem. Ministrija šobrīd strādā pie daļēji centralizēta modeļa izveides, kurā viena institūcija spēj pēc vienotiem, labas pārvaldības praksei atbilstošiem principiem kontrolēs valsts kapitāldaļas. Šāda sistēma pastāv daudzviet ES, taču mēs pēdējos 16 gados to neesam spējuši īstenot, – par vienu no centrālajiem jautājumiem, pie kā strādā Ekonomikas ministrija, informēja Daniels Pavļuts.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.02.2012.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS


TOMA NORDES (Valsts kanceleja) foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px