Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Mīlētie un godātie skatuves mākslinieki

Redakcija

Autors • 01.04.2013.

Mīlētie un godātie skatuves mākslinieki
Burtu lielums

Latviešu skatuves mākslinieki joprojām ir tautā mīlēti un augstu vērtēti, ko apliecināja 21. martā Madonas muzeja izstāžu zālēs organizētā tikšanās ar trim izciliem Dailes teātra vecākās paaudzes aktieriem – Olgu Dreģi, Juri Strengu un Gunāru Placēnu.

Tikšanās notika Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta „Mūzas tiekas Madonā" ietvaros, un ziedi no apmeklētājiem aktieriem bija jānes klēpjiem. Galvenā svētku titulfigūra, protams, bija aktrise Olga Dreģe, kas nesen ar Irēnas Lagzdiņas grāmatas „Izslāpums" iznākšanu atzīmēja 75. dzimšanas dienu. Kā zināms, aktrise nāk no Sarkaņu puses un ar savu dzimto vietu allaž ir lepojusies un saglabājusi kontaktu. Viņas kolēģis Gunārs Placēns, viens no smeķīgākajiem latviešu teātra un kino aktieriem, savukārt ir sausnējietis, pērn viņš nosvinēja 85. gadskārtu. Dzimis Sausnējas pagasta „Zemturos", mācījies Sausnējas pamatskolā, Vestienas lauksaimniecības un lopkopības skolā, Vecbebru biškopības un dārzkopības tehnikumā, 1947. gadā iestājies Latvijas Teātra un horeogrāfijas vidusskolā. Dailes teātrī Gunārs Placēns ir kopš 1951. gada. Madonā kopā ar Olgu Dreģi un Juri Strengu aktieris spēlēja fragmentus no Kārļa Auškāpa dramatizējuma pēc Ērika Hānberga stāstu motīviem „Pirmā grēka līcis".
Aktieris Juris Strenga, kam pērn apritēja 75, ir dzimis rīdzinieks. Madonā viņš viesojās, lai kopā ar Olgu Dreģi izspēlētu fragmentus no Dailes teātra izrādes „Mīļais melis" un dalītos atmiņās par savu azartisko kolēģi uz skatuves dēļiem (darbs kino abiem bijis atšķirīgs). 23. februārī Dailes teātra Kamerzālē notika Kārļa Auškāpa iestudētās komēdijas „Mīļais melis" pirmizrāde. Jauniestudējums tapis pēc Džordža Bernarda Šova un Stellas Kempbelas vēstulēm un ir Dailes teātra izcilo aktieru Olgas Dreģes un Jura Strengas jubilejas izrāde.
Tikšanās kulminācija neapšaubāmi bija brīdis, kad Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters Olgai Dreģei par spilgtu un neaizmirstamu ieguldījumu Latvijas teātra un kino mākslā, par Madonas novada un Sarkaņu pagasta popularizēšanu pasniedza pašvaldības augstāko apbalvojumu – Goda zīmi. Tā ir ceturtā Goda zīme, ko novada pašvaldība dāvājusi saviem cilvēkiem.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.04.2013.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px