Jūlija beigās cauri Madonas reģionam devās Miera skrējiena dalībnieki ar Miera lāpu. Skrējienu pavadīja vairākas mašīnas un mikroautobuss ar 15 dalībniekiem.
Pie pilsētas robežas delegāciju sagaidīja un pavadīja policijas mašīna, jo skrējiens notika pa ceļa braucamo daļu. Miera skrējiens norisinās šādi – katrs dalībnieks vai dalībniece ar lāpu rokās noskrien apmēram 1-1,5 km, pēc tam lāpu nodod nākamajam. Kopumā Miera skrējiens ilgst 8 mēnešus, no kuriem Latvijā tas norisinājās 6 dienas. Starptautiskā Miera skrējiena ietvaros dalībnieki noskrien aptuveni 24 000 kilometru, Latvijā – apmēram 500 km.
Skrējiena dalībnieki ir no dažādām valstīm – Serbijas, Portugāles, Vācijas, Ukrainas, Beļģijas un citām. Arī dalībnieku vecums ir dažāds.
Mēs Miera skrējiena dalībniekus sagaidījām pie Madonas novada robežām un pavadījām līdz Madonai. Pie pilsētas robežas pievienojās orientēšanās sporta klubs „Arona". Kopīgi dalībnieki tika pavadīti līdz pilsētas Saieta laukumam, kur visus sagaidīja orķestris, svinīga uzruna un fotografēšanās. Miera lāpa ceļoja no rokas rokā, un katram klātesošajam bija iespēja izjust šo neaizmirstamo mirkli, kas dzīvē varbūt iespējams tikai vienreiz.
Pēc tam dalībnieki devās vakariņot un atpūsties, lai otrā dienā skrējienu turpinātu uz Ērgļu pusi.
Latvijas posmā Miera skrējiena koordinatoru grupas vadītājs bija Gints Peleckis.
Autore: DAIGA AKMENTIŅA,
Latvijas Neredzīgo biedrības,
Jēkabpils reģiona Madonas nodaļas vadītāja
Foto no personiskā arhīva